Mielczanin we władzach ZMP

Bogdan Bieniek, wiceprezydent Mielca zasiada we władzach ZMP.

MIELEC, WARSZAWA. To sukces Mielca na arenie krajowej.

Wiceprezydent tego miasta Bogdan Bieniek znalazł się w składzie Związku Miast Polskich. W ub. kadencji był tam inny przedstawiciel miasta nad Wisłoką – Zdzisław Nowakowski. – Sądzę, że jest to m.in. efekt pozytywnej oceny Mielca i działalności naszego samorządu – tłumaczył Bieniek.

ZMP zrzesza 303 miast i jest najstarszą taką organizacją w kraju. Głównym jej celem jest dbanie o interes samorządów zarówno na arenie rządowej, jak i parlamentarnej. W ub. kadencji Mielec reprezentował tam Zdzisław Nowakowski, wieloletni przewodniczący mieleckiej rady, a obecnie radny wojewódzki, którego wybrano nawet do Zarządu ZMP.

Nowy przedstawiciel Mielca w Związku– Bogdan Bieniek (53 l.) jest żonaty i ma dwóch synów. Z wykształcenia jest ekonomistą. W latach 1981-98 pracował w spółkach WSK (PZL, Melex, Zakład Narzędziowy). Od 1988 r. nieprzerwanie, co 4 lata jest wybierany do Rady Miasta. Przez ostatnie 12 lat jest zastępcą i prawą ręką prezydenta Janusza Chodorowskiego. W magistracie odpowiada za oświatę, kulturę, sport i opiekę społeczną.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments