Mielec centrum polskiej uroginekologii

Dariusz Komorowski, ordynator Oddziały Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Powiatowym w Mielcu: - Wyrobiliśmy sobie markę, teraz chcemy się dzielić wiedzą z lekarzami m.in. z Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Kielc, Katowic, Krynicy i Brzeska. Fot. Autor
Dariusz Komorowski, ordynator Oddziały Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Powiatowym w Mielcu: – Wyrobiliśmy sobie markę, teraz chcemy się dzielić wiedzą z lekarzami m.in. z Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Kielc, Katowic, Krynicy i Brzeska. Fot. Autor

MIELEC. Po setkach udanych operacji, m.in. likwidujących problem wysiłkowego nietrzymania moczu czy obniżenia narządów rodnych, oddział ginekologii Szpitala Powiatowego w Mielcu jest gotowy, by swoją wiedzą dzielić się z innymi fachowcami.

Już 14 października odbędą się warsztaty poświęcone tej tematyce, podczas której lekarze-goście zobaczą 6 zabiegów.

Jak mówi ordynator oddziału Dariusz Komorowski, nie ma wątpliwości, że tego typu zabiegi są niezwykle cenną częścią oferty medycznej ginekologii. – Wysiłkowe nietrzymanie moczu paraliżuje aktywność kobiet, które mają wręcz poczucie niepełnosprawności – mówi. – Krępujący kłopot uniemożliwia normalną aktywność, a tymczasem zabieg wszczepienia specjalnych taśm-siatek i kilka dni hospitalizacji pozwalają o nim zapomnieć – zaznacza.

Jak dodaje, gdy on i asystenci z jego oddziału rozpoczynali pracę, musieli się uczyć od zagranicznych specjalistów w Amsterdamie, Berlinie, czy Pradze. – Dziś to my chcemy zorganizować konferencję z warsztatami dla specjalistów, którzy kształcą się w kierunku uroginekologii – wyjaśnia dr Komorowski. A jest się czym dzielić, bo doświadczeń nie brakuje. W tym roku ginekolodzy w Mielcu przeprowadzili ich już ok. 350 operacji.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments