Mielec idzie na wojnę z rządem

Bogdan Bieniek, wiceprezydent Mielca, członek Zarządu ZMP: - W Mielcu wspólnie zrobiliśmy kilka dobrych rzeczy. Jestem przekonany, że też w przypadku zbierania podpisów pod inicjatywą dotyczącą zmian w sejmowej ustawie będzie podobnie. Fot. Autor

KRAJ, MIELEC. Samorządy chcą odzyskać miliardy, które zabrała im władza centralna.

Polskie samorządy chcą odzyskać pieniądze, które w latach 2005-11 zabrano im na skutek zmian ustawowych. A chodzi o niebagatelną kwotę, bo sięgającą co najmniej ośmiu miliardów rocznie. – Zbieramy podpisy pod inicjatywą obywatelska, prowadzimy rozmowy z rządem w celu przywrócenia tych pieniędzy samorządom. Dzięki temu nasze miasto odzyskałoby 11 mln zł rocznie – mówi Bogdan Bieniek, wiceprezydent Mielca.

Zdaniem wiceprezydenta Bogdana Bieńka, który zasiada w zarządzie Związku Miast Polskich, polityka rządu zachwiała finansami samorządów. – W Mielcu tego na nie widzimy, bo prowadziliśmy oszczędną politykę, ale w innych gminach sytuacja jest tragiczna – mówi.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Paweł Galek

do “Mielec idzie na wojnę z rządem”

  1. ROMAN

    a gdzie będą punkty mobilizacyjne- czy najemnicy zostaną powołani i co z uzbrojeniem – czy tradycyjne kosy i samopały czy nowy srzęt ?

  2. K.Bimbała

    A chciałoby by się zapytać jak w tej sprawie działa szefowa komisji finansów K.Skowrońska -poseł wybrana z tego terenu?.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.