Mielec stolicą polskiej uroginekologii

Leszek Kołacz (58 l.), dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu: - Naprawdę miło słyszeć, że po reorganizacji oddziału, która nastąpiła dwa lata temu, nasza ginekologia odnosi już duże sukcesy. Mamy specjalistów, którzy po wielu szkoleniach i wykonaniu setek zabiegów stali się ekspertami, dzielą się wiedzą ze swoimi kolegami. Fot. Autor
Leszek Kołacz (58 l.), dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu: – Naprawdę miło słyszeć, że po reorganizacji oddziału, która nastąpiła dwa lata temu, nasza ginekologia odnosi już duże sukcesy. Mamy specjalistów, którzy po wielu szkoleniach i wykonaniu setek zabiegów stali się ekspertami, dzielą się wiedzą ze swoimi kolegami. Fot. Autor

MIELEC. Na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym szpitala w Mielcu zakończyły się właśnie warsztaty ginekologiczne z udziałem lekarzy-specjalistów z całej Polski, m.in. z: Tarnowa, Tarnobrzega, Brzeska i Tuchowa. Zaproszeni medycy uczestniczyli w 6 zabiegach.

– Tego typu warsztaty to doskonała okazja nie tylko do nauki praktycznej stosowania specjalnych nowoczesnych taśm w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, ale również ogólnej wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i dyskusji o nowatorskich rozwiązaniach – mówi Dariusz Komorowski, ordynator oddziału ginekologicznego. – Tego nie zabrakło zarówno na bieżąco między zabiegami, jak i podczas reasumowania doświadczeń z warsztatów – dodaje.

Nietrzymanie moczu, którym w Mielcu zajęli się lekarze z całej Polski, to powszechne zjawisko, które dotyka kobiety w różnym wieku. Nie jest to tylko problem medyczny, ale również istotne obciążenie psychologiczne, dlatego wiele osób dotkniętych tym schorzeniem cierpi na depresję i wycofanie z życia społecznego. Nie wiedzą one, że nietrzymanie moczu to problem, któremu u większości pacjentek można zaradzić sprawnie i bezpiecznie.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leszek
leszek
7 lat temu

chyba zbyt mocno powiedziane