Mielec w… cyberprzestrzeni

Portal 3D – aplikacja umożliwiająca poruszanie się po trójwymiarowej wizualizacji miasta z odwzorowaniem wszystkich budynków o powierzchni zabudowy większej niż 15 mkw. Fot. Archiwum

MIELEC. Internetowa platforma miasta jest już dostępna pod adresem plan.mielec.pl.

Interaktywny plan miasta z bardzo dokładnym zdjęciem lotniczym, geoportal dla inwestorów, trójwymiarowy model miasta, oraz informacje o firmach Specjalnej Strefy Ekonomicznej, osobach prowadzących działalność gospodarczą i zakładach opieki zdrowotnej – to i inne rzeczy od czwartku (25 bm.) można znaleźć na internetowej platformie Mielca. Interaktywny portal kosztował grubo ponad półtora miliona złotych

Platforma informacyjno-usługowa, która jest dostępna pod adresem plan.mielec.pl, to mnóstwo danych. Wdrożenie ich w system nie było łatwe i tanie. Przedsięwzięcie kosztowało 1,674 mln zł, z czego jednak aż 1,386 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne.

Przedpremierowy pokaz możliwości portalu miał miejsce w poniedziałek (21 bm.) w Krakowie podczas Forum Regionów Polska – Rosja. Natomiast po raz pierwszy oficjalnie został zaprezentowany podczas czwartkowej (25 bm.) sesji Rady Miejskiej. – To naprawdę cenne i funkcjonalne narzędzie, które docenią zarówno mieszkańcy jak i przedsiębiorcy – mówi Jacek Jania z Instytutu Systemów Przestrzennych i Katastralnych w Gliwicach, który wspólnie z pracownikami mieleckiego magistratu pracował nad powstaniem portalu.

Wszelką pomoc dotyczącą sposobu poruszania się po interaktywnym planie miasta można znaleźć w panelu po lewej stronie, w zakładce “narzędzia” pod ostatnim przyciskiem.
- Bazy danych, czyli informacje na portalu, mogą być jeszcze błędne lub nieaktualne, ponieważ pochodziły z różnych źródeł i na etapie powstania portalu nie było możliwe zweryfikowanie ich wszystkich. Dlatego użytkowników, którzy zauważą błędy, prosimy o kontakt z administratorem serwisu za pomocą opcji “Zgłoś uwagę” w zakładce “Pozostałe” w menu – apeluje Anna Zdanowska z Urzędu Miejskiego, koordynator projektu.

Paweł Galek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.