Mielecka AGH jest już „nasza”

Zdzisław Nowakowski

MIELEC. Wczoraj (21 bm.) otwarto nowoczesną siedzibę filii renomowanej akademii.

Sto pięćdziesiąt tysięcy złotych – tyle wynosi dotacja, którą Sejmik Podkarpacki przekazał na rozwój Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Mielcu. – To wyraźny sygnał, że przyjmujemy tą uczelnię w naszym województwie. W ub. kadencji nieraz spotykaliśmy się z argumentem, że nie jest to podkarpacka uczelnia – mówi Zdzisław Nowakowski, radny podkarpacki z Mielca.

Mielecka filia krakowskiej uczelni funkcjonuje juz od półtora roku. Z każdym naborem chętnych do studiowania w Mielcu jest więcej. Obecnie uczy się ok. stu studentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Do tej pory zajęcia odbywały się w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz II Liceum Ogólnokształcącego, jednak miasto postanowiło przygotować siedzibę uczelni z prawdziwego zdarzenia.

Kosztowało to miasto 2,2 mln zł. Efektem są: aula na 150 miejsc z własnym system nagłaśniającym, sala komputerowa i sale ćwiczeniowe mogące pomieścić łącznie 360 osób. Wszystkie te pomieszczenia są klimatyzowane i wyposażone w sprzęt multimedialny. Prezydent Janusz Chodorowski nie kryje, że inwestując niemałe pieniądze w siedzibę AGH liczy, że w najbliższym czasie uczelnia uruchomi w Mielcu również studia stacjonarne.

Na obecności AGH w Mielcu skorzystają także słuchacze Uniwersytetu III Wieku, dla których krakowska uczelnia przygotowała cykl wykładów.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments