Mielecki heliport przyjął pacjenta z Wielunia

Piątkowe południe, na mieleckim heliporcie wylądował właśnie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Łodzi, przywożąc rannego pacjenta z Wielunia.

MIELEC. Lądowisko dla śmigłowców ratunkowych znów zdało praktyczny egzamin.

W piątkowe południe (17 bm.) na przyszpitalnym lądowisku w Mielcu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Łodzi, przywożąc rannego pacjenta z Wielunia, który miał wypadek motocyklowy w rejonie Końskich. Mężczyzna bezpiecznie trafił na ortopedię. A to oznaczam, że ten egzamin mielecki heliport zdał na piątkę.

– Ponieważ poszkodowanym był lekarz, który zna możliwości okolicznych oddziałów ortopedycznych mógł uczestniczyć w wyborze placówki, do której trafi – mówi Mirosław Midura, ordynator ortopedii.

– Po prostu uznano nasz oddział za odpowiedni, by zająć się tym przypadkiem i tak się stało – dodaje.

Organizacyjnie sprawdził się także Szpitalny Oddział Ratunkowy mieleckiej lecznicy, który przejmował chorego ze śmigłowca LPR.

– Już po raz kolejny przekonujemy się, jak ważną inwestycją była budowa tego lądowiska – komentuje Leszek Kołacz, dyrektor mieleckiej lecznicy. – Oczywiście nie bez znaczenia jest też fakt, iż zyskaliśmy ten komfort, że kiedy nasz szpital będzie chciał  przetransportować pacjenta do placówki wyższego stopnia referencyjności możemy to zrobić najkrótszą i najbezpieczniejszą dla niego drogą, powietrzną – dodaje Kołacz.

Mieszkaniec Wielunia był drugim pacjentem, którego drogą powietrzną udało się przewieźć na mieleckie lądowisko. “Debiutanta” przetransportowano z Jasła.

Paweł Galek

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
K.BimbałaROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

To smutna niestety prawda , że za niewiedzę płaci pacjent – czasem najwyższą cenę. Jakby trafił nad dębicką ortopedię miałby godziny policzone?.

ROMAN
Gość
ROMAN

ciekawe czy ze zwykłym kowalskim też by lecieli tam gdzie by sobie zaplanował i kogo fundusz po tym locie obciążył by kosztami