Mielecki SOR czeka rewitalizacja

Tak na wizualizacji wygląda nowy mielecki SOR. Fot. Archiwum
Tak na wizualizacji wygląda nowy mielecki SOR. Fot. Archiwum

MIELEC. Za niewiele ponad miesiąc Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego w Mielcu rozpocznie pracę według unowocześnionych zasad dotyczących przyjmowania pacjentów, a także w odnowionym i przebudowanym wnętrzu.

Inwestycja ma ułatwić pacjentom kontakt z personelem, a pracownikom szpitala usprawnić działania, natomiast wszystkim stykającym się z SOR-em podnieść komfort poruszania się po nim.

Renowacja rusza lada dzień i obejmie wyburzenie ścian pomieszczenia, w którym obecnie pracuje personel. Zniknie małe okienko, które stanowiło główną możliwość kontaktu chorego z pracownikami SOR-u. – Ten oddział w części, która obejmuje poczekalnię i dyżurkę personelu, nie był remontowany od 15 lat – mówi dyrektor szpitala Leszek Kołacz (58 l.). – W tym czasie zmienił się charakter tego miejsca, przepisy, pojawiły się lepsze rozwiązania, wymagania pacjentów są dziś inne. Musimy dostosować się do standardów.

– Przede wszystkim zależy nam na tym, aby pacjent miał łatwy dostęp do personelu, nie czuł się zagubiony i skrępowany, zaglądając przez małe okienko do dyżurki. W związku z tym znikną ściany dyżurki, pojawi się pulpit ze stanowiskami, które zajmą osoby rejestrujące pacjentów. Będzie to punkt widoczny, otwarty, wygodny dla chorych. W poczekalni pojawią się nowe miejsca siedzące, zmieni się również kolorystyka SOR-u – dodaje Kołacz.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments