Mielecki szpital numerem jeden?

Szpital Powiatowy w Mielcu

MIELEC. Ma ruszyć chirurgia naczyniowa, a potem kolejne oddziały specjalistyczne.

Powstanie podstacji Pogotowia Ratunkowego w Padwi Narodowej, budowa extra lądowiska dla helikopterów przy mieleckiej lecznicy, w której dodatkowo ma ruszyć chirurgia naczyniowa, a potem kolejne oddziały specjalistyczne. Plany powiatu na ten rok, dotyczące służby zdrowia, są ambitne. – Szpital jest naszym oczkiem w głowie i nadal chcemy, aby był numerem jeden na Podkarpaciu – mówią w mieleckim starostwie.

Na oddziale chirurgii naczyniowej, który ma ruszyć w mieleckim szpitalu w tym roku, przeprowadzane są operacje, które często ratują dany narząd lub wręcz życie chorego.

Pacjenci z Padwi będą mieli bliżej

Zabiegi te polegają m.in. na: udrożnieniu naczyń, poszerzeniu ich światła, usunięciu patologii w ich obrębie, a w razie konieczności – przeszczepieniu lub wstawianiu protez. Innym przedsięwzięciem lecznicy ma być budowa lądowiska dla helikopterów. Działka, którą na ten cel wydzierżawiono od miasta, stanowiła kiedyś skład węgla do szpitalnej kotłowni. Heliport ma być nowoczesny z odpowiednim oświetleniem i drogami dojazdowymi.

Wszystko wskazuje również na to, że swoją podstację pogotowia będą mieć również mieszkańcy – oddalonej kilkadziesiąt km od Mielca – Padwi Narodowej. Najprawdopodobniej karetki stamtąd będą obsługiwać także gminy sąsiedniego powiatu tarnobrzeskiego.

– W dalszej perspektywie planujemy tworzenie w szpitalu kolejnych oddziałów specjalistycznych – dodaje starosta Andrzej Chrabąszcz. – Zrobimy to, aby mieszkańcy powiatu nie musieli wędrować po województwie lub poza nim, i szukać pomocy medycznej.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments