Mielecki szpital znów najlepszy na Podkarpaciu

Mielecki szpital siódmy raz z rzędu został uznany najlepszym na Podkarpaciu. Fot. Autor

MIELEC. Trzydzieste pierwsze miejsce w kraju i bezsprzeczny prymat w województwie.

Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu siódmy raz z rzędu zajął pierwsze miejsce w województwie, a dziewiąty raz znalazł się w setce najlepszych lecznic publicznych w Polsce. W rankingu, które przygotował dziennik “Rzeczpospolita”, mielecka placówka uplasowała się na 31. miejscu w kraju.

– Poddaliśmy się ocenie aż w 15. obszarach, m.in. w: jakości usług, stanie budynków, polityce lekami, zarządzaniu majątkiem, kwalifikacjach personelu, bloku operacyjnym, systemie informatycznym, zasilaniu w media i schemacie rozpatrywania skarg – wylicza Leszek Kołacz, dyrektor szpitala. Podkreśla, że “Rzeczpospolita” wysłała ok. tysiąc ankiet do szpitali, z czego wróciło 250, pozostałe szpitale nie zdecydowały się nawet stanąć w szranki.

– Tak wysokie miejsce naszego szpitala jest potwierdzeniem słuszności przyjętych założeń i podejmowanych kroków – uważa starosta Andrzej Chrabąszcz. – Spore znaczenie mają też działania modernizacyjne, rozszerzanie palety usług medycznych i tegoroczne dokonania, a wśród nich: otwarcie chirurgii naczyniowej, pracowni radiologii zabiegowej, zdobycie certyfikatu akredytacyjnego czy zdobycie dwóch certyfikatów ISO – wylicza.

– Pamiętam, jak w 2001 roku jeden z najbardziej utytułowanych ówczesnych radnych obwieścił, że – i tu cytat – “szpital jest nie do uratowania” – wspomina Józef Smaczny, szef Rady Społecznej mieleckiej lecznicy. – Dziś dzięki ogromnym nakładom i wysiłkowi zamiast placówki tonącej w długach i źle zarządzanej mamy najlepszy szpital na Podkarpaciu.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o