Mieleckie lotnisko jest już miejskie

Po wielu latach starań zarządcą lotniska stał się Urząd Miasta. Fot. Autor

MIELEC. Magistrat ma wszystkie udziały w spółce zarządzającej lotniskiem. 

Po wielu latach negocjacji miasto stało się właścicielem wszystkich udziałów w zarządzającej lotniskiem spółce „PZL Cargo”. Niejako z automatu rozpoczęły się prace nad zmianą zagospodarowania przejętej nieruchomości. – To  będzie przebiegać systematyczne, ale nie nagłe – zastrzega prezydent Janusz Chodorowski (69 l.). – Wiem, że niektórzy chcieliby, żeby to było z dnia na dzień, ale trochę to potrwa – dodaje.

Dotychczas właścicielem 70 proc. udziałów w „PZL Cargo” była Agencja Rozwoju Przemysłu, pozostałe 30 proc. posiadało miasto, dziś ma wszystko.

– W tej chwili trwają prace projektowe nad przeniesieniem wieży kontrolnej i zaplecza spółki na północną część lotniska – informuje prezydent Janusz Chodorowski (69 l.). – Będą trwały też prace nad nowym zagospodarowaniem te terenu. Te działania będą przebiegać systematycznie, ale nie nagle. Niektórzy chcieliby, żeby to było z dnia na dzień, ale jak to bywa w przypadku takich przedsięwzięć, to musi trochę potrwać – zaznacza prezydent.

Obecnie tzw. teren lotniskowy składa się z ok. 250 ha. W większości jest ogrodzony, ale nadal zaniedbany. – Z pewnością trzeba tam wielu działań – przyznawał Chodorowski. – Później muszą nastąpić warunki do wykorzystywania tego miejsca, jako portu lotniczego. Musi być na to zapotrzebowanie. To nastąpi wraz z rozwojem naszego kraju. Tak jak to było w przypadku z samochodami. Kiedy pojawiło się ich więcej, zaczęto budować drogi.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o