Miesięczne bezrobocie w hucie

1. Krośnieńskie Huty Szkła zostały wystawione na sprzedaż. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Mimo kryzysu są zamówienia dla Krośnieńskich Hut Szkła.

Aktualnie pracownicy KHS-u mają umowy sześciomiesięczne, które kończą się im 7 grudnia. I co dalej? – Od 7 grudnia robimy przerwę technologiczno-świąteczną, która dla sporej części pracowników oznaczać będzie miesięczną przerwę w zatrudnieniu – informuje Dariusz Gawroński, dyrektor generalny KHS-u. – Nie oznacza to jednak, że Krośnieńskie Huty Szkła nie będą pracowały. Wręcz przeciwnie – cały czas będą pracowały służby odpowiedzialne za sprzedaż wyrobów, logistykę, utrzymanie ruchu, remonty i inne czynności niezbędne do normalnego funkcjonowania przedsiębiorstwa – zaznacza.

– Po Nowym Roku wznawiamy działalność produkcyjną, zatrudniając dotychczasowych pracowników. Natomiast w marcu 2013 roku zamierzamy zwiększyć zatrudnienie o ponad 100 osób – dodaje dyr. Gawroński.

Przedsiębiorstwo zostanie sprzedane “w ruchu”
Syndyk KHS-u cały czas szuka chętnego na kupno zorganizowanej części przedsiębiorstwa, które – jak informuje dyr. Gawroński – będzie sprzedane “w ruchu” jako prowadzące działalność gospodarczą. – Z uwagi na wielkość, strukturę oraz cenę Krośnieńskich Hut Szkła, potencjalny zainteresowany ich zakupem będzie potrzebował, moim zdaniem, minimum 6-8 miesięcy, aby poznać przedmiot sprzedaży i przygotować się organizacyjnie i finansowo do złożenia oferty. Dlatego, jeżeli w najbliższym lub w najbliższych przetargach nie będzie żadnej oferty, wynikać to będzie właśnie z tego powodu – twierdzi Gawroński.

Ceny zostały obniżone
Syndyk ogłosił przetarg także na sprzedaż spółek zależnych KHS-u – huty szkła w Jaśle oraz Krosglass-u. Dotąd nie było chętnych. Cena wywoławcza – netto – w przypadku KHS-u wynosiła 218 mln 219 tys. zł. Natomiast cena wywoławcza Krosglass-u – 32 mln zł, a huty szkła w Jaśle – 12 mln zł. Został ogłoszony kolejny przetarg. Ceny zostały obniżone. – Krosglass będzie można kupić za 30 mln zł, hutę szkła w Jaśle za 11 mln zł, natomiast KHS za 210 mln zł. Czy tym razem zgłoszą się chętni? – o tym przekonamy się 15 stycznia 2013 roku.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o