Mieszkańcy chcą miejsc postojowych

Przy ul. Krzywoustego chodniki są bez przerwy zastawione samochodami, bo brakuje miejsc parkingowych. Fot. Wit Hadło
Przy ul. Krzywoustego chodniki są bez przerwy zastawione samochodami, bo brakuje miejsc parkingowych. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Rzeszowianie nie mają gdzie parkować.

W Rzeszowie wciąż przybywa mieszkańców. Przybywa również samochodów. I chociaż władze miasta cieszą się, że rośnie także liczba studentów, to narzekają na to rodowici rzeszowianie, którzy mają już dość zajmujących im miejsca parkingowe samochodów spoza Rzeszowa. W Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim można głosować na kilka zadań, które mają na celu budowę nowych miejsc postojowych.

– Wnioskujemy o wykonanie dodatkowych 12 miejsc postojowych wzdłuż ulicy Racławickiej po stronie lewej w układzie równoległym do osi jezdni i przy zachowaniu chodnika po prawej stronie, oraz wykonanie 50 szt. dodatkowych miejsc postojowych wzdłuż ulicy Hetmańskiej (9 od Hetmańska 28 do Hetmańska 36) w układzie ukośnym do osi jezdni – piszą mieszkańcy os. Grota-Roweckiego.

To zadanie polepszy możliwość parkowania mieszkańcom sąsiednich budynków, klientom sklepów i odwiedzającym Stadion Miejski czy Halę Widowiskowo-Sportową „Podpromie”.

Wniosek obejmuje też remont nawierzchni dróg wewnętrznych: dojazd do budynków Dąbrowskiego 11, 13 i 15, a także podwórko budynków Staszica 291, 31, 31 a i Hetmańska 36.

Na ok. 180 tys. zł mieszkańcy os. Piastów oszacowali wybudowanie miejsc postojowych wzdłuż ul. Krzywoustego od strony budynków przy ul. Krzywoustego 1, 3, 5, 7.

– Zadanie jest ogromnie ważne ze względów bezpieczeństwa. Po przeniesieniu sklepu Frac w to miejsce, auta parkują na chodniku, którym to matki z dziećmi chodzą na plac zabaw lub do szkoły – mówi Waldemar Kotula, przewodniczący Rady Osiedla. – Problem zgłaszaliśmy wielokrotnie do prezydenta Tadeusza Ferenca – dodaje.

Mieszkańcy ponownie już zgłosili to zadanie w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim. Liczą, że tym razem uda się zebrać potrzebna liczbę głosów, by je zrealizować.

Z kolei inna grupa mieszkańców zgłosiła do RBO zadanie: remont ul. Różanej do ul. Gołębiej z budową prostopadłych miejsc postojowych wzdłuż ulicy”.

– Stan techniczny i fizyczny ulicy oraz chodników jest bardzo zły. Remontując ulicę należy zmienić sposób parkowania samochodów z równoległego na prostopadły do ulicy – zgłaszają mieszkańcy.

Również mieszkańcy os. Pobitno i rodzice dzieci z Przedszkola Publicznego nr 11 złożyli do RBO projekt budowy najazdowych miejsc parkingowych.

– Na osiedlu Pobitno w rejonie ul. Małopolskiej realizowane są nowe, wielkie inwestycje mieszkaniowe. Dotychczasowe miejsca postojowe zostały zlikwidowane. Utrudniony jest i będzie dojazd do PP nr 11. W ramach zadania z RBO można ten teren uporządkować i wybudować najazdowe miejsca parkingowe – zgłaszają mieszkańcy. Ta inwestycja szacowana jest na 180 tys. zł.

Blanka Szlachcińska

12
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
taksówkarzmarekcleomieszkaniec grodupompom Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec grodu
Gość
mieszkaniec grodu

Gdy kupuje szafę 3 drzwiową to nie oczekuję od sąsiada że da mi miejsce pod tą szafę. I tak o miejscu parkingowym powinni myśleć posiadacze złomów które tu przyjechały na lawetach od niemca.

Właściciele aut mają postawę roszczeniową.

Dlaczego to niby na wspólnych działkach miasta domagają się miejsc pod swoje prywatne auta? Sam mam 2 auta. Pod auta mam wykupione miejsca w parkingu podziemnym. Jeżeli kogoś nie stać na miejsce parkingowe nie powinien mieć auta.

taksówkarz
Gość
taksówkarz

Popieram. Aut w Rzeszowie jest za dużo. Kogo nie stać na płatne parkowanie lub garaż powinien auto sprzedać.

Antykomuch
Gość
Antykomuch

Najwyższy czas na przewietrzenie ratusza ,z tego innowacyjnego mlodzieniaszka.

pompom
Gość
pompom

Dlaczego tak źle życzysz Rzeszowowi?

cleo
Gość
cleo

Sukces Rzeszowa to zasługa obecnej władzy. Może nie raz coś dziadkowi nie wychodzi ale gość się przynajmniej stara. Lepszego jak na razie nie widać.

marek
Gość
marek

100% racji …. ale ludzie ślepi – nie mieszkali w innych miastach Polski a oceniają …. miałem okazje w swoim życiu mieszkać w kilku innych miastach np. tak chwalonym jako super piękne miasto – Wrocławiu…. tam dopiero nie ma gdzie parkować na osiedlach…. dziurawe drogi to standard, w wielu miejscach drogi z kostki brukowej ….. poza centrum miasto się sypie …..

hijena
Gość
hijena

cleo,trzeba przyznać ci rację,dziadek narobił kupe rzeczy,z nadmiarem kupy

mieszkaniec z Kmity
Gość
mieszkaniec z Kmity

Byłem na wycieczce w Pradze (Czeskiej) i obserwowałem jak tam system parkowania dla mieszkancow jest rozwiazany. Wzdłuz ulic sa namalowane ZÓŁTE CIĄGŁE LINIE (krawezniki) przy ktorych stoja zaparkowane samochody mieszkancow tych ulic. Nie widac aby ludzie marnowali miejsca parkowania i parkowali na 2 miejscach parkowania. Ciekawe dlaczego ? Moze maja inna kulture ? Kazdy kto moze zaparkowac za taka linia miał przylepiona od wewnatrz nalepke na przedniej szybie. Dla przyjezdnych i turystow byly wyznaczone osobne miejsca do parkowania, zarowno platne jak i bezplatne lecz nie bylo tego za wiele. Jak wygladala kontrol ? Policjant jechał sobie powolutku motocyklem i obserwował… Czytaj więcej »

fff
Gość
fff

Tak. Brakuje miejsc parkingowych. Nabudujcie jeszcze bloków dla przyjezdnej hołoty którą nazywacie „studentami” i brońcie „pięknego arcydzieła które jest symbolem miasta” a później dziwcie się że nie ma ani gdzie się ruszyć ani gdzie zaparkować. Aż dziwne że jeszcze w tym mieście nie brakuje wody.

asdfa
Gość
asdfa

hołota to są takie stare pryki siedządze bezrobotnie na forach i piszące bzdury

hijena
Gość
hijena

asdfa,mądralo internetowa ,a co ty masz do powiedzenia na temat braku miejsc do parkowania w Rzeszowie,problemu jaki poglebił się bardzo w ciagu ostatnich ośmiu lat?

hijena
Gość
hijena

problem parkowania można rozwiazać bez nakladów finansowych.Wzorem burmistrza Neapolu,osoby prawidlowo korzystajacej z pracy swoich szarych komórek ,wprowadzic częsciowe ograniczenie ruchu w mieście.Rozwiazanie burmistrza otrzymało poparcie stałych mieszkańców miasta,ponieważ i tam znany jest problem „słoików”i parkowanych przez nich rupieci.