Mieszkańcy: – Dlaczego pan prezydent się z nami nie liczy?

- Czy naprawdę tak trudno przesunąć lokalizację tego parkingu o kilka metrów? - pytają mieszkańcy. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Kolejni mieszkańcy rozpoczynają walkę z prezydentem Tadeuszem Ferencem.

– Władze miasta chcą zniszczyć nasze drzewa i zrobić parking, ale my tego parkingu tutaj nie chcemy – mówią mieszkańcy. Ich zdaniem parę metrów wcześniej jest pusta działka miejska, na której można by było zrobić ten parking. Według prezydenta temat jest zamknięty. – Nie damy się “wykolegować” i będziemy walczyć – dodają mieszkańcy.

Do naszej redakcji zgłosili się bezradni mieszkańcy szeregówek przy ul. Michała Archanioła, którzy nie chcą, żeby prezydent Tadeusz Ferenc zniszczył to, co wiele lat temu zrobili na własny koszt. Mowa o stworzonej przez nich tzw. zielonej kurtynie przy ul. Krzyżanowskiego, czyli zasadzonych kilkudziesięciu drzewach, w celu uchronienia się przed hałasem płynącym od niezwykle ruchliwej drogi.

Przez przypadek
– Kilka dni temu, zupełnie przypadkiem, dowiedzieliśmy się o tym, że ma tu powstać parking – mówi jeden z mieszkańców, Wojciech Szczepański. – Okazało się, że miasto już wydało decyzję środowiskową, są zezwolenia na budowę i nawet został ogłoszony przetarg! A przecież nikt się nas nie pytał, czy się na to zgadzamy! – dodaje oburzony. Z wyjaśnień mieszkańców i dokumentów, jakimi dysponują, wynika, że projekt został zrobiony pięć lat temu i już wtedy nie uwzględniał zasadzonej na nim zieleni. – Pewnie nawet nikt się nie pofatygował, żeby zobaczyć ta działkę – mówią mieszkańcy.

Mieszkańcy mają pretensje do władz miasta o to, że nie zagospodarują terenu, który znajduje się tuż obok. – Nie trzeba by było wycinać drzew i równać terenu, więc miasto zapłaciło by mniej pieniędzy, a wszyscy byli by zadowoleni – mówią.

Niestety wszystko wskazuje na to, że pozwolenia nie zostaną cofnięte. Mieszkańcy na spotkaniu z panem prezydentem usłyszeli, że… temat jest zamknięty! – Na pewno się nie poddamy – zapewniają.

***
To kolejny przykład na to, że pan prezydent wraz ze swoją świtą działają po cichu i w ukryciu, tak aby nikt się o niczym w porę nie dowiedział! Gdyby mieszkańcy wiedzieli o planach inwestycyjnych miasta parę lat temu, to mogli by skutecznie zablokować inwestycję.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
8 lat temu

Władza w Rzeszowie, Prezio i jego zadupasy już od dawna maja mieszkanców w ……… Trzecia kadencja wyrobiła w nich przekonaie, że wszystko mogą a szary motłoch może tylko chwalić i uwielbiać władzę lub milczeć. W naszy kraju nie wolno nikogo wybierać na 2 lub 3 kadencję, bo mu palma bije, pojawiają się układy, na stołkach sami swoi, więc wszystko owlno. Przed kolejnymi wyborami pokaże się ciemnej masie słupki na komputerze (kupionym za ich pieniądze), da za darmo coś czarnym , zeby proboszczowie poprali i następne kilka lat rządzenia na stołkach za pieniądze tej ciemnej gawiedzi. Taka jest demokracja w wydaniu… Czytaj więcej »

damian
damian
8 lat temu

co to za wymysł żeby zdrowe drzewa wycinać i parking robic niedaleko jest dosc całkiem duzy pusty parking komu tadek chce przysługę zrobic tym parkingiem ??

Alek
Alek
8 lat temu

Mieszkańcy szeregówek mają rację.Gdy trzeba wyciąć suche drzewo to się nie dostaje zezwolenia i płaci ogromne kary a tu planuje się wycinkę zdrowych drzew i kto za to zapłaci karę.Jak jest sprawiedliwość to ktoś za to powinien zapłacić .

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

tak jest w każdej dzielnicy parking/ fontanna/ kładka – wtedy to będzie metropolia – dżungla betonowo- asfaltowa to jest to a krzaczki/drzewka/ kwiatki/rabatki to proszę w teren

orest
orest
8 lat temu

i jeszcze karę powinni dostać za nielegalne nasadzenia. Przyjechało to ze wsi i chce z miasta wieś zrobić! Tu jest miasto asfalt,beton, bruk a nie jakieś krzaki

piździsław
piździsław
8 lat temu
Reply to  orest

to siedź dalej buraku w piwnicy, bo już pewnie z dobre 10 lat tam Cię trzymają

jacek
jacek
8 lat temu
Reply to  orest

Drogi Oreście skoro tak piszesz to napisz bo jestem ciekaw kiedy tobie i twojej rodzinie wykreślili cepy z dowodu..?Rzeszów był zawsze zielony i to powinno zostać bez zmian.

misiek
misiek
8 lat temu

popieram wieska .taki wychwalany ,uwielbiany,i co tam jeszcze oooooooo wybierany na nast.kadencje. MACIE TERAZ KU..A TO NA CO ZASŁUGUJECIE

wiesiek
wiesiek
8 lat temu

Chwaliliście prezydenta wybieraliście go budowlaniec buduje nam skrzyżowania ronda fontanny parkingi same pożyteczne rzeczy

LILA
LILA
8 lat temu

brawo mieszkańcy, tak trzymać niech ferenc swoje działki wykorzystuje a nie siega po czyjaś własność