Mieszkańcy grożą kolejną blokadą krajowej “czwórki”

Kolejna blokada drogi w Łańcucie już 13 lipca. Fot. Autor

ŁAŃCUT. Walka o przebudowę obwodnicy wciąż trwa.

– Droga krajowa przebiegająca przez teren miasta Łańcuta i gminy Łańcut generuje dużą liczbę wypadków i kolizji drogowych, w których corocznie są ofiary śmiertelne i ranni. Wśród mieszkańców panuje przekonanie o bezczynności zarządcy drogi i własnej bezsilności związanej z poczuciem zagrożenia – piszą w liście do Sławomira Nowaka, Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej członkowie Komisji Bezpieczeństwa.

Samorządowcy i mieszkańcy już od lat monitują, proszą i apelują do administracji państwowej o podjęcie szybkiej modernizacji drogi krajowej nr 4. Apele są tym bardziej uzasadnione, bo spełnione są wszystkie wymogi formalne i prawne niezbędne do przeprowadzenia inwestycji.

– Nastąpił wykup lub wywłaszczenie nieruchomości gruntowych i innych, wydana została decyzja Wojewody Podkarpackiego zezwalająca na realizacje inwestycji drogowej na rzecz Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Rzeszów. Mimo tego prace modernizacyjne w dalszym ciągu są przesuwane w czasie, na bliżej nieokreślony termin – czytamy w liście.

Rada Bezpieczeństwa wnioskuje o pilne rozpoczęcie rozbudowy DK 4 w mieście Łańcut, by w końcu poprawić na niej stan bezpieczeństwa, by nie było kolejnych ofiar śmiertelnych i rannych.

Mieszkańcy również nie są obojętni na problem. Szykują kolejną blokadę drogi. – Cel, który chcemy osiągnąć to przebudowa obwodnicy. Jesteśmy już zniecierpliwieni czekaniem. Ponowimy nasz protest 13 lipca 2012r. o godz. 15.30. To będzie nasza 3 blokada drogi. Następna potrwa już godzinę – mówi Roman Skomra ze Stowarzyszenia “ Bezpieczny Przejazd”.

***

Bardzo duży plus jest taki. że niedługo zacznie działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i 3 Maja. Pozostaje mieć nadzieję, że apele samorządowców i mieszkańców w sprawie przebudowy obwodnicy również przyniosą skutek.

Justyna Paszkiewicz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rolex
Rolex
8 lat temu

Widać jak pracują urzędnicy. Lepiej strajkować jak pracować (szef PLW i MOSiR)