Mieszkańcy Iwonicza nie chcą wiatraków!

- Chcę powołać komisję, która oceni, czy uwagi zgłaszane przez protestujących są słuszne i mają podstawę prawną - mówi Paweł Pernal, burmistrz Iwonicza - Zdroju. - Dopiero wtedy podejmę ostateczną decyzję - dodaje.

IWONICZ. Inwestor chce wybudować we wsi 5 wiatraków. Ludzie boją się, że inwestycja im zaszkodzi.

Jakieś cztery lata temu z burmistrzem skontaktował się inwestor, który zadeklarował chęć wybudowania w Iwoniczu farmy wiatrowej. Jednak, żeby inwestycja mogła zostać zrealizowana niezbędne jest przede wszystkim sporządzenie raportu o oddziaływaniu inwestycji na ludzi i środowisko, czy wprowadzenie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Te formalności zostały już załatwione. I aktualnie, gdy sprawa jest już mocno zaawansowana, mieszkańcy mówią stanowcze “nie” wiatrakom.

Więcej w Super Nowościach

Wioletta Zuzak

do “Mieszkańcy Iwonicza nie chcą wiatraków!”

 1. eLKa

  Józek, bohaterze, podaj swoje nazwisko. A jak wybuduje się burmistrz koło farmy, to ty wybuduj się obok niego. Działki będą tam za 0 zł…

 2. Józek

  Jestem za wiatrakami!

 3. ANTY

  Pieć wiatraków na początek a w dalszej kolejności jeszcze kilkanaście!!!!!!!!!!!

  Jeżeli burmistrz powoła komisje z RADNYCH GMINNYCH to lepiej jej wcale nie powoływać.

  Potrzebna jest komisja EKSPERTÓW w tej dziedzinie.

 4. Zaniepokojona

  Wiatraki produkują infradzwieki dlatego są bardzo szkodliwe dla zdrowia!!! Potwierdzają to miedzynarodowe badania naukowców. Mogą wystąpić nastepujące objawy:”mikropęknięcia w oskrzelach, zgrubienia serca, niszczenie obszarów mózgu, napady padaczkowe, które mogą prowadzić do ślepoty, zaburzenia równowagi, brak snu, bóle głowy, spadek wydajności pracy Ponadto infradźwięki wywołują drgania rezonansowe ludzkich organów takich jak: klatka piersiowa, przepona brzuszna, organy trawienne. Najbardziej zgubny wpływ fale te mają na dzieci, kobiety ciężarne i osoby starsze. A fale te rozchodzą sie na odległość 10 km wiec raport inwestora o nieszkodliwości wiatraków jakoś nie pokrywa sie z rzeczywistoącią. Ale co mają nam przedstawić raport, że wybudują nam machiny do produkcji chorób? Dlatego farm wiatrowych nie wolno budować w pobliżu osiedli ludzkich a na pewno nie tak blisko jak to planują w Iwoniczu gdzie domy mieszkalne są o rzut kamieniem. Nie można zapomnieć o strasznym, uciążliwym hałasie, którego nie bedzie można wyłączyć tak jak pralki czy suszarki do włośów. Światła w nocy na tych wiatrakach to jak dyskoteka a w słoneczne dni rotujące cienie rzucane przez skrzydła tych potworów mogą wywoływać nudności i zawroty głowy. Tak nie można żyć, ale co beda mieli zrobić ci biedni ludzie? Wyprowadzić sie, a kto kupi ich dom? Nikt. Nie wspomnieć o tym, że te domy i działki w pobliżu wiatraków bedą nic niewarte i kto odszkoduje tych ludzi?? Oczywiście nikt. Farmy wiatrakowe buduje sie na morzu a nie tam gdzie ludzie żyją!! Na zachodzie już do tego doszli tylko my Polacy jesteśmy tacy głupi i dajemy sie omamić niby nowoczesnościa nie rozważając konsekwencji dla zdrowia i jakości życa mieszkańców. Nie doinformujemy sie, tylko łapiemy sie na piekne słówka inwestorów a potem płaczemy nad rozlanym mlekiem.
  A w ogóle jak można chociażby rozważać budowe tych gigantycznych wiatraków w miejscowości uzdrowiskowej. To nie tylko zeszpeci krajobraz ale odstraszy urlopowiczów i kuracjuszy. Pamietajmy, że te infradzwieki rozchodza sie na 10km a wiec i do Iwonicza Zdroju!!. Jak pan burmistrz jest taki postepowy to niech sobie sam wybuduje dom koło wiatraku i zobaczymy jaki bedzie szcześliwy. Mieszkańcy Iwonicza nie byli poinformowani należycie o planach budowy i rozmiarach wiatraków!!
  MIESZKAŃCY MÓWIĄ NIE WIATRAKOM W IWONICZU!!!! STOP WIATRAKOM!!!!

 5. miro

  i bardzo dobrze trzymac sie razem zadnych wiatraków nie mozna w slonce zainwestowac jak szpital w przeworsku?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.