Mieszkańcy: – MZBM chciał wyłudzić od nas pieniądze

- MZBM chce od nas wyłudzić pieniądze – mówi Stefan Szulc z ul. Dąbrowskiego 15. – Płacimy wysoki czynsz i nie zgadzamy się na dodatkowe opłaty za usuwanie robaków. To bezprawne pobieranie opłat, mamy prawo oczekiwać darmowej dezynsekcji. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Oburzeni lokatorzy kamienicy z ul. Dąbrowskiego nie godzili się na dodatkowe opłaty za dezynsekcję.

– Za usunięcie karaluchów z mojego mieszkania urzędnicy z MZBM chcą ode mnie wyłudzić 80 zł –  mówi pani Małgorzata z kamienicy przy ul. Dąbrowskiego 15. – Płacę regularnie czynsz po 675 zł miesięcznie i z tych pieniędzy można sfinansować dezynsekcję.  Ale co tam, zarządcy tego budynku postanowili się na mnie dorobić.

Wczoraj rano nasza Czytelniczka na drzwiach wejściowych i na tablicy ogłoszeń  zauważyła kartkę wywieszoną przez pracownika MZBM-ROM III. W ogłoszeniu napisano, że od godziny 8 w kamienicy będzie przeprowadzona dezynsekcja. Koszt od mieszkania to 55 do 80 zł. Poproszono lokatorów o obecność w mieszkaniach.

– Nie liczą się z nami – mówi zdenerwowany Stefan Szulc, lokator z ul. Dąbrowskiego 15. – Kazano nam pozostać w mieszkaniach, a od godziny 8 przez kilka godzin nikt nie przyszedł żeby przeprowadzić dezynsekcję. Po co ta opłata za usunięcie owadów, skoro cztery lata temu robaki usunięto za darmo. Mnie i większości moich sąsiadów nie stać żeby płacić za taką usługę 55 zł, czy aż 80 zł.

Pani Małgorzata dodała, że prezydent Tadeusz Ferenc ma miliony na fontannę, czy okrągłą kładkę, a mimo to od starszych osób z niskimi rentami, czy emeryturami, chce ściągać po kilkadziesiąt złotych. Zresztą mieszkania zarządzane przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych, nie są  własnością lokatorów, więc to miejski zarządca z własnych środków powinien przeprowadzić dezynsekcję.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z zarządem MZBM. – Rozmawiałem w tej sprawie z kierownikiem ROM III przy ul. Bulwarowej – poinformował nas Roman Szczepanek, prezes MZBM. – Nakazałem mu sprostować tę sprawę. W całym budynku dezynsekcja ma być przeprowadzona za darmo. Lokatorzy za tę usługę nic nie zapłacą.

***
Gdyby nie interwencja dziennikarza, to kierownik ROM bezprawnie wyciągnąłby z kieszeni lokatorów po kilkadziesiąt złotych. Zarządzający tą kamienicą urzędnicy liczyli na łatwy zarobek, bo pomyśleli, że… jak się ludziom rozkaże, to zapłacą. Ale pomysł ten nie wypalił i MZBM nie będzie miał żadnych zysków za przeprowadzoną dezynsekcję mieszkań.   

Mariusz Andres

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DarekMolmazambik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Darek
Gość
Darek

nie no jak kogos stac mieszkac w scislym centrum rzeszowa to 80 pln to chyba nie jest wielki wydatek, jak cos mozna sprzedac mieszkanie i wyprowadzic sie na osiedla peryferyjne !

Mol
Gość
Mol

Ocieplenie wizerunku Pana Szczepanka jak najbardziej wskazane po publikacjach prasowych jakich kantów narobił w Dynowie !!!!!!!

mazambik
Gość
mazambik

MZBM to taka sama dziadownia jak w ratuszu