Mieszkańcy narzekają na zniszczoną nawierzchnię przy przystanku

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W ostatnich dniach otrzymaliśmy sporo sygnałów od czytelników Super Nowości dotyczących problemu zniszczonej nawierzchni przy przystanku autobusowym obok Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

W miejscu gdzie do niedawna znajdował się asfalt chodnikowy wycięte zostały fragmenty kolein. Doszło do tego w związku z prowadzonymi w okolicy pracami. Po ich zakończeniu kolein nie pokryto z powrotem asfaltem, a jedynie wypełniono drobnym kamieniem. Większość osób zakładało, że jest to działanie doraźne, lecz jak relacjonują mieszkańcy miasta, zniszczoną nawierzchnią nikt nie interesuje się już od wielu tygodni.

– Rozumiem, że trwały tam prace, lecz po ich zakończeniu ktoś powinien naprawić uszkodzony chodnik – denerwują się rzeszowianie. Ich zdaniem, centrum miasta nie powinno odstraszać wyglądem. Ponadto nierówna nawierzchnia to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa. Na kamieniach można się potknąć i przewrócić. Zapytaliśmy przedstawicieli ratusza, o to czy zniszczony chodnik zostanie przywrócony do stanu pierwotnego. – Do końca miesiąca ubytek zostanie uzupełniony asfaltem – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

kl