Mieszkańcy Nowego Miasta: Chcemy zieleni, a nie spalin!

Mieszkańcy os. Nowe Miasto sprzeciwiają się planowanej budowie drogi, która biegłaby przez sam środek osiedla. Fot. Paweł Dubiel
Mieszkańcy os. Nowe Miasto sprzeciwiają się planowanej budowie drogi, która biegłaby przez sam środek osiedla. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Dzisiaj i w piątek odbędą się spotkania z władzami miasta ws. planowanej budowy drogi na największym osiedlu Rzeszowa.

Dzisiaj o godz. 18 odbędzie się spotkanie z kandydatem na prezydenta Rzeszowa posłem Wojciechem Buczakiem ws. planowanej budowy drogi, która ma połączyć ul. Kozienia z okolicą centrum handlowego Millenium Hall. Mieszkańcy os. Nowe Miasto nie zgadzają się na tę inwestycję, gdyż droga miałaby przebiegać przez sam środek osiedla i zająć zielone tereny, plac zabaw, część boiska oraz siłownię plenerową.

Temat budowy drogi w samym centrum osiedla, biegnącej pomiędzy przedszkolem i szkołą, tuż obok kościoła oraz przez boisko osiedlowe powraca od kilkunastu lat. Ostatnio wybrzmiał ponownie. Mieszkańcy osiedla uważają, że wprowadzenie ruchu w sam jego środek to poważny błąd. Zebrali nawet ponad 2 tys. podpisów przeciwko realizacji tej inwestycji. – Jeżeli tędy pójdzie droga, my nie będziemy mieli czym oddychać, a nasze dzieci nie będą się miały gdzie bawić. Mamy tutaj różne spotkania, pikniki. Nie wyobrażam sobie, żeby nam to odebrali – tłumaczy pani Alina, mieszkanka osiedla.

Protestujący podkreślają także kwestię bezpieczeństwa. Droga ma bowiem biegnąć między szkołą i przedszkolem, a niewątpliwie inwestycja spowoduje jeszcze bardziej zwiększony ruch. – Dzieci teraz chodzą same do szkoły, bo na osiedlu jest bezpiecznie – mówi pan Wojciech, mieszkaniec Nowego Miasta. – Jeżeli pójdzie tędy droga, zrobi się niebezpiecznie. A niech nie daj Boże dojdzie do wypadku, kto poniesie za to konsekwencje? – pyta.

Mieszkańcy zauważają także, że zamiast budować drogę warto zadbać o tereny zielone, których na Nowym Mieście jest mało. – Naszym marzeniem jest tu park albo tereny rekreacyjne, gdzie można miło spędzić czas z rodziną. Takich właśnie miejsc tu brakuje – podkreślają.

Spotkanie z Wojciechem Buczakiem odbędzie się w czwartek o godz. 18. w Spółdzielczym Osiedlowym Domu Kultury „Nowe Miasto” przy ul. Podwisłocze 6, w sali nr 1.

Kolejne spotkanie – z prezydentem Tadeuszem Ferencem odbędzie się w piątek, 3 sierpnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 o godz. 16.30.

Katarzyna Szczyrek

12
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
leszekEndrjuSumadaObrzut z ZOMOdobra rada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
leszek
Gość
leszek

Co za dziwne zachowanie ekonoma-emeryta po partyjnej szkole z czasów PRL,budować drogi tam gdzie mieszkańcy sobie nie życzą a tam gdzie chcą aby mieć lepszy dojazd do domów w nowych dzielnicach nie inwestować.Najlepiej niech przekażą swoje działki pod drogę publiczna za złotówkę to może miasto im wybuduje albo utwardzi. Innym znajomym inwestorom,deweloperom kolegom to miasto wykorzystuje nawet ,,spec ustawą,, aby wybudować drogi za publiczne pieniądze do ich obiektów komercyjnych.Za takie działanie na szkodę podatników wniosek do prokuratury powinni złożyć radni miejscy.Ae to jest jedna wieka klika,która korzysta i ogrzewa się od lat przy miejskim piecyku.

Endrju
Gość
Endrju

Ferenc ch….. zrob parking na targowisku Dworaka.a nie policja nie pozwala wjeżdżać i wieśniaki parkują u nas na osiedlu!

Sumada
Gość
Sumada

W ten sposób p. Ferenc chce aby powstał parking dla klientów Millenium Hall. Jezdnia i chodniki będą zastawione samochodami. Brawo Ratusz !!!

Obrzut z ZOMO
Gość
Obrzut z ZOMO

Babki i dziadki się nudzą?A z nudów pierdy się w tyłku lęgną….Jak widać renciści mają jednak zdrowie ale do głupot.Obniżyć na miesiąc emeryturki i się uspokoją…

piotr49 z Nowego Miasta
Gość
piotr49 z Nowego Miasta

A z pół roku temu gdy obok lidla na nowym mieście zamontowano światła to mieszkańcy mówili że korki i konieczne jest wytyczenie nowej drogi. Ludzie to się zdecydujcie?

A z tego co pisali to planowali tą drogę od lat 90 więc dosłownie kilka osób nie powinno blokować rozwoju miasta

Marcin
Gość
Marcin

Droga powinna powstać, by służyć nie tyle mieszkańcom przysiółka „nowe miasto”, a wszystkim mieszkańcom Rzeszowa. Tadek buduj!

zawodowy kierowca
Gość
zawodowy kierowca

Dokładnie. Będzie droga będą nowe miejsca parkingowe, będzie lepszy dojazd. A dziś młodzież jak już gra w piłkę to na konsoli alko komputerze w fife. Raczej ta garsta starszych ludzi ani nie ma aut ani nie korzystają z boiska.

Budować budować i nie patrzeć nas kilku samolubów. Takich wszędzie pełno. Jest spec ustawa i może 0,05% przeciwko ale 99% Rzeszowiaków ZA budową.

Rafał
Gość
Rafał

Jeżeli zostaną dobudowane wraz z drogą miejsca parkingowe to jestem jak najbardziej za budową drogi. Niestety ale osoby pracujące, którzy wracają z pracy wieczorem, codziennie muszą znosić koszmar pt. „szukanie miejsca do zaparkowania auta” i to właśnie wszystko przez osoby jak m.in. na tym zdjęciu. W domach siedzą cały dzień, nie pracują, samochody muszą na parkingu stać bo nie mogą być gorsze od sąsiada, interesują się czyimś życiem. To i oczywiście siłę mają jeszcze na jakieś „protesty”.

panW
Gość
panW

O, profesjonalna ubecka metoda narracji. Przenieść winę na ofiarę. Z manipulacji piątka z plusem Rafałku.

dobra rada
Gość
dobra rada

Rafałku jest wyjście ,już Bronek ci radził „wyjedź ,to szansa dla ciebie „,najlepiej na Alaskę ,tam dużo miejsca ,a twoim „ciekawym życiem” zainteresują się tylko niedźwiedzie :-)))

ROMAN
Gość
ROMAN

No i prosze mści sie dzisiaj indolencja i brak wizji projektanta całego Nowego Miasta – 42- czy 43 lata temu jak projektowal cały uklad No czemu wtedy nie przewidział że dzielbnica bedzie sie rozwijac i za te 42-45 lat bedzie ” kicha” z jego wizji bo nie sztuka naściubić blok koło bloku a mieszkanców wsadzić do nich jak króliki w klatkach i sie cieszyc jakie to arcydzielo zaprojwktowal – no fakt tedy byli nieomylni towarzysze co znali sie na wszystkim czyli na niczym. Teraz mamy problem : brak dróg równoległych do Rejtana / Podwisłocze krótka a powinna iść i na… Czytaj więcej »

Zdzich
Gość
Zdzich

Ferenc: „Jak ludzie jej nie będą chcieli, to nie powstanie”. To niech Buczak przestanie jątrzyć. Obudził się biedak przed wyborami i nie wie czego się złapać ?