Mieszkańcy: – Okrągła kładka szpeci!

Tak wygląda okrągła kładka za ponad 12 milionów. Rzeszowianom raczej się nie podoba. Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. Okrągła kładka to prezent prezydenta dla rzeszowskiego biznesmena, a nie dla mieszkańców.

Budowa “ronda dla pieszych”, czyli okrągłej kładki nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego i ulicy Grunwaldzkiej coraz bardziej zaczyna doskwierać mieszkańcom Rzeszowa. Ci zgodnie mówią, że inwestycja jest zupełnie niepotrzebna, a pieniądze wyrzucone w błoto. Przypomnijmy, że miasto na tę pseudo atrakcję wydaje aż 12,4 mln zł.

– Przecież to strata pieniędzy. Nikt normalny nie będzie chodził  dookoła, żeby przejść np. pod urząd wojewódzki, tylko będzie szukał najkrótszej drogi, a tą jest przecież przejście dla pieszych – mówi pani Krystyna z Rzeszowa. – Na pewno kiedyś dojdzie do tragedii, bo ludzie będą przebiegać przez ulicę – dorzuca.

To prezent
Przejście dla pieszych, o którym mowa zostanie zlikwidowane i mieszkańcy będą zmuszeni do bezsensownego krążenia po kładce, żeby przejść przez aleję Piłsudskiego. Zdaniem prezydenta Tadeusza Ferenca miasto potrzebuje takiej kładki. Mieszkańcy są zgoła innego zdania. W ich ocenie, jeśli już kładka musiała powstać, to mogłaby być tradycyjna, a nie okrągła. Nie dość, że byłaby znacznie tańsza, to byłaby większa szansa na to, że mieszkańcy będą z niej korzystać.

Obecnie nasuwa się tylko jeden powód, dla którego prezydent postanowił wybudować tego kolosa w centrum miasta i zagracić przestrzeń. Chodzi oczywiście o ułatwienie dojazdu do budowanej przez Ryszarda Podkulskiego galerii handlowej. Dlaczego zatem prezydent szumnie ogłasza, że wszystko robi dla mieszkańców?
Budowa ma zakończyć się w listopadzie.

***
Prezydent kocha wyrzucać pieniądze w błoto. Buduje byleby budować i byleby ktoś o nim mówił, a nie bierze pod uwagę rzeczywistych preferencji i potrzeb mieszkańców.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
a byłoby
a byłoby
8 lat temu

to proszę przekazać prezydentowi na spotkaniu, te wszystkie „pochwały” jakie tu zamieszczono…
a byłoby za te pieniądze z pewnością dwa przejścia podziemne, jedno przy UW, drugie na Asnyka, a może i trzecie przed Placem Wolności..
co bez wątpienia poprawiłoby komunikację na ulicy Piłsudskiego, gdzie stoi się w niesamowitych korkach
a teraz jeszcze jak oddadzą kolejny absurd w Rzeszowie….Galerię, to jeszcze będzie weselej…
gratulacje dla prezydenta Ferenca…. za tą „gospodarność” i usprawnienia… za nasze pieniądze
z pewnością wygra znowu wybory na kolejną kadencję… wie jak to zrobić…

Baśka
Baśka
8 lat temu

W wielu krajach obecnie buduje się takie ronda. Oczywiście pod warunkiem, że nie łączą tylko 2 kierunków, ale co najmniej 3. Nie wiem jak to jest w Rzeszowie, wiem, że jest to rozwiązanie coraz powszechniej stosowane w Europie (pomysł zrodził się kilkanaście lat temu w bogatych miastach Azji) i jest chwalone przez mieszkańców.

Monika
Monika
8 lat temu

Porażka … posrany kraj … szkoda gadać pozdro

aneta
aneta
8 lat temu

no faktycznie z tą kładką to problem, aż się boję co to będzie. tyle drogi trzeba będzie nadłożyć żeby przejść na drugą stronę. Wariactwo

clonx
clonx
8 lat temu
Reply to  aneta

ales ty biedna

henio
henio
8 lat temu

Podobno już Walat na pytanie dlaczego nie ma realizacji konkretów : mostów, obwodnic ? odpowiedział , że na tym nikomu nie zależy, a tylko interes (interesik) własny się liczy! …I tak trwa to niepotrzebne ładowanie ruchu do centrum.

kamil
kamil
8 lat temu

Ta kładka to gwóźdź do trumny dla prezydentury p.Ferenca.

dar
dar
8 lat temu

kładka,fontanna perełki Rzeszowa a miasto stoi w korkach…panu Ferencowi juz dziekujemy

LILA
LILA
8 lat temu
Reply to  dar

panu Ferencowi juz dziekujemy, szpetna kładka, wstrętna

oleg
oleg
8 lat temu

Bedzie nowy prezydent , to kładkę się rozbierze zezłomuje , a podatnicy za wszystko zapłacą.
Brawo Ferencu idiotio.

adam
adam
8 lat temu

nic tak nie szpeci miasta jak wlasnie Aureola Ferenca powinni to w cholere rozebrac przed oddaniem. Ciekawe kto bedzie ja zima odsniezal i co zrobi ze sniegiem? bedzie rzucal na jadace auta? Taniej prosciej bylo po prostu zlikwidowac to przejscie obok sa dwa powyzej i ponizej i z nich beda ludzie korzystac

KKKK
KKKK
8 lat temu

Wystarczyło zrobić taką kładkę jak jest na ul.rejtana obok Castoramy albo na ul.Batalionów

misiek
misiek
8 lat temu

czesc,jak nacie takie watpliwosci dlaczego nikt z was nie doniesie do prokuratury o mozliwosci popelnienia przestepstwa,???kazdy z nas to moze zrobic.widocznie ferenc sie nie boi i ma nas wszystkich w dupie

jj
jj
8 lat temu

Jest kładka – nie wiadomo po co – ale mostu średnicowego czyli przedłużenia alei Rejtana na północ nie ma – podobno z braku pieniędzy. Drogi i mostu odciążającego śródmieście Rzeszowa od strony Rejtana nie da się zrobić – ale durną kładkę lub durną fontannę świetlną to owszem. Rozum usnął czy zdechł ??

Rzeszowianka
Rzeszowianka
8 lat temu
Reply to  jj

mostu nie ma, bo teraz kolejne ok. 10 mln na siłę miasto chce wydać na fontannę multimedialną…

miastowy
miastowy
8 lat temu

Przy każdej okazji tematu okrągłej kładki przypominam jej kosz ponad 12 milionów złotych, dla porównania trybuna wschodnia ze stalowym 550 tonowym dachem i kilkoma tysiącami m3 żelbetonu kosztowała 40 milionów zł. Czyli coś tu nie gra w tych finansach? A może gra ale w portfelach niektórych osób. Drugą sprawę którą zawsze poruszam przy tym temacie jest to iż można było ten teren zagospodarować w całkiem innym sposób bardzie przyjazny dla mieszkańców i otoczenia. Mała próbka koncepcji. Czyli skwer nad jezdniami zbudowany na niewidocznej z góry konstrukcji! Należałoby ewentualnie nieco obniżyć jezdnie! Przy rzetelnym przetargu i przejrzystych finansach być może zmieszczono… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

to nie tak –

1/ chodzi o to aby połamań i urazów w zimie było spor 2/.posadzą policjanta na taborecie pod tą „AUREOLĄ” i będzie kosił kasę 3/ dla wytrawnych będzie spacerniak na górze – 100 razy w jedną a potem to samo w drugą stronę – chodzi o dostanie zawrotu głowu z tych innowacji 4/ jak komuś znudzi się żywot to zawszemoże skoczyć na główkę – to zamiast obiecanych aquaparków 5/ no i pozostanie pamiątka – prawie to samo co w Shanghaju- ale tam przy kładce jest jeszcze wieża.

wojtek
wojtek
8 lat temu

to rondo jest podobnie zaprojektowane jak ronda w rudnej małej przy zjazdach z autostrady

monii
monii
8 lat temu

Już to widze jak moja babcia 80-letnia będzie na to wchodzić żeby przejśc na drugą stronę, windą boi sie jeździć zresztą myśle że miesiąc to maksimum tyle będzie sprawna

Marika
Marika
8 lat temu

Byłam w lipcu w Rzeszowie i widziałam prace nad tą kładką. Wygląda to na „spacerniak” Rzeszowa.
Tak mi się wówczas skojarzyło – taki „zbytek łaski”, bez praktycznego zastosowania.

Ale i wieża Eiffla nie wszystkim na początku się podobała. A teraz każdy, kto do Paryża przyjedzie to koniecznie wjazd na wieżę zalicza, a jak brak pieniędzy to chociaż postać pod wieżą i zdjęcie sobie zrobić.

Pablo74
Pablo74
8 lat temu

100% popieram wypowiedź p. Krystyny z artykułu i komentarz „Piotr”-a.
Schody w zimie będą oblodzone i tylko ludzie będą się przewracać wchodząc i schodząc z kładki, a po za tym to ludzie będą w 100% przebiegać przez jezdnię, bo nikomu się nie będzie chciało po schodach biegać, czy windą jeździć. Tyle w tym temacie.
PS. Ta inwestycja to totalna porażka – wydawanie pieniędzy podatników na to co jest zbędne.

pp
pp
8 lat temu

W dzisiejszych czasach buduje się wszędzie tunele…. Kładki były za komuny…

bob
bob
8 lat temu
Reply to  pp

W tunelu mozna zrobic sklepy i zarabiac na tym – polaczyc przyjemne z pozytecznym.
Do kladki zawsze trzeba bedzie dokladac / w zimie jeszcze placic odszkodowania ludziom za doznany uszczerbek na zdrowiu /.
No ale Mubarak z ratusza podpisuje tylko weksle do splaty dla przyszlych pokolen.
Ciekaw jestem , jak doszlo do podjecia decyzji o jej budowie ; kto zadecydowal i jakie argumenty byly „za”- moze nie trzeba bedzie czekac na smierc Mubaraka azeby otrzymac odpowiedz.

Piotr
Piotr
8 lat temu

W ziemie dopiero będzie jazda. Jak czapy śniegu i lodu będą spadać na samochody przejeżdżające pod kładką.

VV
VV
8 lat temu
Reply to  Piotr

dobre spostrzezenie. rzeczywiscie. a jestem pewien, ze nikt tym sie nie bedzie interesowal do czasu pierwszej tragedii pod kladka z powodu sniegu.