Mieszkańcy: – Okrągła kładka szpeci!

Tak wygląda okrągła kładka za ponad 12 milionów. Rzeszowianom raczej się nie podoba. Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. Okrągła kładka to prezent prezydenta dla rzeszowskiego biznesmena, a nie dla mieszkańców.

Budowa “ronda dla pieszych”, czyli okrągłej kładki nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego i ulicy Grunwaldzkiej coraz bardziej zaczyna doskwierać mieszkańcom Rzeszowa. Ci zgodnie mówią, że inwestycja jest zupełnie niepotrzebna, a pieniądze wyrzucone w błoto. Przypomnijmy, że miasto na tę pseudo atrakcję wydaje aż 12,4 mln zł.

- Przecież to strata pieniędzy. Nikt normalny nie będzie chodził  dookoła, żeby przejść np. pod urząd wojewódzki, tylko będzie szukał najkrótszej drogi, a tą jest przecież przejście dla pieszych – mówi pani Krystyna z Rzeszowa. – Na pewno kiedyś dojdzie do tragedii, bo ludzie będą przebiegać przez ulicę – dorzuca.

To prezent
Przejście dla pieszych, o którym mowa zostanie zlikwidowane i mieszkańcy będą zmuszeni do bezsensownego krążenia po kładce, żeby przejść przez aleję Piłsudskiego. Zdaniem prezydenta Tadeusza Ferenca miasto potrzebuje takiej kładki. Mieszkańcy są zgoła innego zdania. W ich ocenie, jeśli już kładka musiała powstać, to mogłaby być tradycyjna, a nie okrągła. Nie dość, że byłaby znacznie tańsza, to byłaby większa szansa na to, że mieszkańcy będą z niej korzystać.

Obecnie nasuwa się tylko jeden powód, dla którego prezydent postanowił wybudować tego kolosa w centrum miasta i zagracić przestrzeń. Chodzi oczywiście o ułatwienie dojazdu do budowanej przez Ryszarda Podkulskiego galerii handlowej. Dlaczego zatem prezydent szumnie ogłasza, że wszystko robi dla mieszkańców?
Budowa ma zakończyć się w listopadzie.

***
Prezydent kocha wyrzucać pieniądze w błoto. Buduje byleby budować i byleby ktoś o nim mówił, a nie bierze pod uwagę rzeczywistych preferencji i potrzeb mieszkańców.

Ewelina Nawrot

do “Mieszkańcy: – Okrągła kładka szpeci!”

 1. a byłoby

  to proszę przekazać prezydentowi na spotkaniu, te wszystkie „pochwały” jakie tu zamieszczono…
  a byłoby za te pieniądze z pewnością dwa przejścia podziemne, jedno przy UW, drugie na Asnyka, a może i trzecie przed Placem Wolności..
  co bez wątpienia poprawiłoby komunikację na ulicy Piłsudskiego, gdzie stoi się w niesamowitych korkach
  a teraz jeszcze jak oddadzą kolejny absurd w Rzeszowie….Galerię, to jeszcze będzie weselej…
  gratulacje dla prezydenta Ferenca…. za tą „gospodarność” i usprawnienia… za nasze pieniądze
  z pewnością wygra znowu wybory na kolejną kadencję… wie jak to zrobić…

 2. Baśka

  W wielu krajach obecnie buduje się takie ronda. Oczywiście pod warunkiem, że nie łączą tylko 2 kierunków, ale co najmniej 3. Nie wiem jak to jest w Rzeszowie, wiem, że jest to rozwiązanie coraz powszechniej stosowane w Europie (pomysł zrodził się kilkanaście lat temu w bogatych miastach Azji) i jest chwalone przez mieszkańców.

 3. Monika

  Porażka … posrany kraj … szkoda gadać pozdro

 4. aneta

  no faktycznie z tą kładką to problem, aż się boję co to będzie. tyle drogi trzeba będzie nadłożyć żeby przejść na drugą stronę. Wariactwo

 5. henio

  Podobno już Walat na pytanie dlaczego nie ma realizacji konkretów : mostów, obwodnic ? odpowiedział , że na tym nikomu nie zależy, a tylko interes (interesik) własny się liczy! …I tak trwa to niepotrzebne ładowanie ruchu do centrum.

 6. kamil

  Ta kładka to gwóźdź do trumny dla prezydentury p.Ferenca.

 7. dar

  kładka,fontanna perełki Rzeszowa a miasto stoi w korkach…panu Ferencowi juz dziekujemy

 8. oleg

  Bedzie nowy prezydent , to kładkę się rozbierze zezłomuje , a podatnicy za wszystko zapłacą.
  Brawo Ferencu idiotio.

 9. adam

  nic tak nie szpeci miasta jak wlasnie Aureola Ferenca powinni to w cholere rozebrac przed oddaniem. Ciekawe kto bedzie ja zima odsniezal i co zrobi ze sniegiem? bedzie rzucal na jadace auta? Taniej prosciej bylo po prostu zlikwidowac to przejscie obok sa dwa powyzej i ponizej i z nich beda ludzie korzystac

 10. KKKK

  Wystarczyło zrobić taką kładkę jak jest na ul.rejtana obok Castoramy albo na ul.Batalionów

 11. misiek

  czesc,jak nacie takie watpliwosci dlaczego nikt z was nie doniesie do prokuratury o mozliwosci popelnienia przestepstwa,???kazdy z nas to moze zrobic.widocznie ferenc sie nie boi i ma nas wszystkich w dupie

 12. jj

  Jest kładka – nie wiadomo po co – ale mostu średnicowego czyli przedłużenia alei Rejtana na północ nie ma – podobno z braku pieniędzy. Drogi i mostu odciążającego śródmieście Rzeszowa od strony Rejtana nie da się zrobić – ale durną kładkę lub durną fontannę świetlną to owszem. Rozum usnął czy zdechł ??

 13. miastowy

  Przy każdej okazji tematu okrągłej kładki przypominam jej kosz ponad 12 milionów złotych, dla porównania trybuna wschodnia ze stalowym 550 tonowym dachem i kilkoma tysiącami m3 żelbetonu kosztowała 40 milionów zł. Czyli coś tu nie gra w tych finansach? A może gra ale w portfelach niektórych osób.
  Drugą sprawę którą zawsze poruszam przy tym temacie jest to iż można było ten teren zagospodarować w całkiem innym sposób bardzie przyjazny dla mieszkańców i otoczenia. Mała próbka koncepcji.
  http://images32.fotosik.pl/359/6b27d5b965617ec7med.jpg
  http://images45.fotosik.pl/10/d4339ae017bd9181med.jpg
  Czyli skwer nad jezdniami zbudowany na niewidocznej z góry konstrukcji! Należałoby ewentualnie nieco obniżyć jezdnie! Przy rzetelnym przetargu i przejrzystych finansach być może zmieszczono by się w kwocie 12 mil zł czyli kosztach obecnej inwestycji.

 14. ROMAN

  to nie tak –

  1/ chodzi o to aby połamań i urazów w zimie było spor 2/.posadzą policjanta na taborecie pod tą „AUREOLĄ” i będzie kosił kasę 3/ dla wytrawnych będzie spacerniak na górze – 100 razy w jedną a potem to samo w drugą stronę – chodzi o dostanie zawrotu głowu z tych innowacji 4/ jak komuś znudzi się żywot to zawszemoże skoczyć na główkę – to zamiast obiecanych aquaparków 5/ no i pozostanie pamiątka – prawie to samo co w Shanghaju- ale tam przy kładce jest jeszcze wieża.

 15. wojtek

  to rondo jest podobnie zaprojektowane jak ronda w rudnej małej przy zjazdach z autostrady

 16. monii

  Już to widze jak moja babcia 80-letnia będzie na to wchodzić żeby przejśc na drugą stronę, windą boi sie jeździć zresztą myśle że miesiąc to maksimum tyle będzie sprawna

 17. Marika

  Byłam w lipcu w Rzeszowie i widziałam prace nad tą kładką. Wygląda to na „spacerniak” Rzeszowa.
  Tak mi się wówczas skojarzyło – taki „zbytek łaski”, bez praktycznego zastosowania.

  Ale i wieża Eiffla nie wszystkim na początku się podobała. A teraz każdy, kto do Paryża przyjedzie to koniecznie wjazd na wieżę zalicza, a jak brak pieniędzy to chociaż postać pod wieżą i zdjęcie sobie zrobić.

 18. Pablo74

  100% popieram wypowiedź p. Krystyny z artykułu i komentarz „Piotr”-a.
  Schody w zimie będą oblodzone i tylko ludzie będą się przewracać wchodząc i schodząc z kładki, a po za tym to ludzie będą w 100% przebiegać przez jezdnię, bo nikomu się nie będzie chciało po schodach biegać, czy windą jeździć. Tyle w tym temacie.
  PS. Ta inwestycja to totalna porażka – wydawanie pieniędzy podatników na to co jest zbędne.

 19. pp

  W dzisiejszych czasach buduje się wszędzie tunele…. Kładki były za komuny…

  • bob

   W tunelu mozna zrobic sklepy i zarabiac na tym – polaczyc przyjemne z pozytecznym.
   Do kladki zawsze trzeba bedzie dokladac / w zimie jeszcze placic odszkodowania ludziom za doznany uszczerbek na zdrowiu /.
   No ale Mubarak z ratusza podpisuje tylko weksle do splaty dla przyszlych pokolen.
   Ciekaw jestem , jak doszlo do podjecia decyzji o jej budowie ; kto zadecydowal i jakie argumenty byly „za”- moze nie trzeba bedzie czekac na smierc Mubaraka azeby otrzymac odpowiedz.

 20. Piotr

  W ziemie dopiero będzie jazda. Jak czapy śniegu i lodu będą spadać na samochody przejeżdżające pod kładką.

  • VV

   dobre spostrzezenie. rzeczywiscie. a jestem pewien, ze nikt tym sie nie bedzie interesowal do czasu pierwszej tragedii pod kladka z powodu sniegu.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.