Mieszkańcy os. gen. Andersa protestują, a urzędnicy robią swoje

Plan budowy aquaparku i 50-metrowego basenu w parku Sybiraków na os. gen. Andersa staje się coraz bardziej realny. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Urzędnicy miejscy starają się o dofinansowanie na basen o wymiarach olimpijskich, który ma powstać w parku Sybiraków.

Mowa o planach budowy aquaparku i basenu o wymiarach olimpijskich w parku Sybiraków. Okazało się bowiem, że władze miasta zacięcie przygotowują się do opracowania dokumentacji basenu, na który mogą dostać 50-proc. dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Czas mają do września. A co z mieszkańcami?

Dwie inwestycje: aquapark i basen olimpijski, to dwie odrębne, choć współgrające ze sobą. Pierwszą ma sfinansować z własnej kieszeni prywatna firma (Womak), druga ma być inwestycją miejską. Od kilku miesięcy mieszkańcy os. gen. Andersa protestują przeciwko nim z obawy o zniszczenie zieleni w parku Sybiraków.

Plany nabierają tempa
Urzędnicy miejscy podczas spotkania z mieszkańcami, które odbyło się w połowie kwietnia (12.04), zapewniali, że inwestycja jest na etapie rozmów i nie potrafili podać żadnych konkretnych informacji. Mieszkańcy byli mocno rozczarowani spotkaniem i postawą przedstawicieli ratusza.

Teraz okazało się, że budowa basenu została wpisana na listę inwestycji możliwych do współfinansowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, o co parę dni temu osobiście postarali się wiceprezydent Rzeszowa, Stanisław Sienko, i dyrektor Wydziału Pozyskiwania Funduszy UM, Stanisława Bęben.

– Aby dostać 50-proc. pieniędzy, musimy spełnić pewne warunki. Wśród nich jest opracowanie dokumentacji do końca września – słyszymy w ratuszu. A co z protestującymi mieszkańcami? Urzędnicy zapewniają, że dojdzie do kolejnego spotkania z nimi, ale tym razem mieszkańcom zostaną przedstawione plany obu inwestycji i ich proponowana lokalizacja.

– Dlaczego prezydent nie liczy się z naszym zdaniem? – pyta Janina G. z osiedla gen. Andersa. – Jest tyle nowo przyłączonych terenów, że bez problemów można na nich inwestować, chociażby budując aquapark. Park Sybiraków to nasze jedyne “zielone płuca” na osiedlu i nie pozwolimy, by nam je zabrano!

Ewelina Nawrot

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
blokersWojakuuuurealistaRzeszowskiTroll Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
RzeszowskiTroll
Gość
RzeszowskiTroll

Wojak i Blokers dobrze piszą, polać im ;)
Ja proponuję fontannę – też będzie aquapark ;)

blokers
Gość
blokers

mnie dziwi jedno ,ze mimo w wikszości krytycznych uwag Ratusz z uporem maniaka probuje forsować w tym miejscu budowe parku wodnego.Ferenc przylączył tyle terenow ,gdzie moznaby wybudowac obiekt godny miasta innowacji ,a na ktoryxh kompletnie nic się nie dzieje.Jedyna prosba do panow z CBAo dyskretne przypatrzenie się sprawie- sprawa cuchnie

Wojak
Gość
Wojak

Dzień dobry, Park jest potrzebny na osiedlu Baranówka. Zarówno ludzie młodzi jak i starsi wypoczywają w nim. To, że postawiłoby się Aqapark nie oznaczałoby tego że psy załatwiałyby swoje potrzeby czy tez nie. Park jest ostoją jako takiego spokoju. Zabudowywać zieloną część bardzo zabetonowanej już baranówki to pomysł mający najprawdopodobniej przyczynę finansową bo nie jest zrobiony z myślą o tej biedniejszej grupie ludzi którzy jak bedzie agp to nie bedzie tak czy tak ich na ten przywilej stac, nie jest to rzecz pierwszego uzytku, sa baseny, agp moze byc za granicami miasta albo tam gdzie jest wiecej miejsca- to ze… Czytaj więcej »

uuuu
Gość
uuuu

Z doświadczenia wiem że nic nie działa tak na Pana Ferenca jak zbieranie podpisów przeciwnych budowie.Ale trzeba ich zebrać ponad 500 .Basen jest na Baranówce czy potrzebny jest drugi ?wątpię!

RzeszowskiTroll
Gość
RzeszowskiTroll

Za to parków z prawdziwego zdarzenia mamy całą masę.

miko
Gość
miko

pisałem decyzja już dawno podjęta,a dziadki,babki z psiarnią na przyrwe i w przyrwe

asz
Gość
asz

jakie zielone pluca , przecież tam tylko psiarze chodza ze swoimi pupilami na wychodek , szkoda ze te manifestacje robia tylko osoby 50 + , co oni tam takie robia , piwka nie beda mieli gdzie wypic , jestem za budowa jak najbardziej , takiego basenu z prawdziwego zdarzenia u nas brakuje , baseny na B4 czy krakowskiej to nie to samo co np. nowy swiat czy strzyzow , czekam z niecierpliwoscia na ciag dalszy rozmow

chyba ze to o mochery chodzi ze na boze cialo nie bedzie pikiety ?

realista
Gość
realista

Ten ton w jakim piszesz świadczy tylko o Twoim prostactwie. Lepiej schowaj słomę, która wystaje Ci z butów i naucz się poprawnie pisać. A właścicieli piesków należy po prostu lepiej zdyscyplinować. Poza tym Ty też będziesz miał kiedyś 50+ i może więcej.

blokers
Gość
blokers

i co skrzeczysz ,wiesz chociaz o co w tej calej sprawie chodzi