Mieszkańcy os. gen. Andersa protestują, a urzędnicy robią swoje

Plan budowy aquaparku i 50-metrowego basenu w parku Sybiraków na os. gen. Andersa staje się coraz bardziej realny. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Urzędnicy miejscy starają się o dofinansowanie na basen o wymiarach olimpijskich, który ma powstać w parku Sybiraków.

Mowa o planach budowy aquaparku i basenu o wymiarach olimpijskich w parku Sybiraków. Okazało się bowiem, że władze miasta zacięcie przygotowują się do opracowania dokumentacji basenu, na który mogą dostać 50-proc. dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Czas mają do września. A co z mieszkańcami?

Dwie inwestycje: aquapark i basen olimpijski, to dwie odrębne, choć współgrające ze sobą. Pierwszą ma sfinansować z własnej kieszeni prywatna firma (Womak), druga ma być inwestycją miejską. Od kilku miesięcy mieszkańcy os. gen. Andersa protestują przeciwko nim z obawy o zniszczenie zieleni w parku Sybiraków.

Plany nabierają tempa
Urzędnicy miejscy podczas spotkania z mieszkańcami, które odbyło się w połowie kwietnia (12.04), zapewniali, że inwestycja jest na etapie rozmów i nie potrafili podać żadnych konkretnych informacji. Mieszkańcy byli mocno rozczarowani spotkaniem i postawą przedstawicieli ratusza.

Teraz okazało się, że budowa basenu została wpisana na listę inwestycji możliwych do współfinansowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, o co parę dni temu osobiście postarali się wiceprezydent Rzeszowa, Stanisław Sienko, i dyrektor Wydziału Pozyskiwania Funduszy UM, Stanisława Bęben.

– Aby dostać 50-proc. pieniędzy, musimy spełnić pewne warunki. Wśród nich jest opracowanie dokumentacji do końca września – słyszymy w ratuszu. A co z protestującymi mieszkańcami? Urzędnicy zapewniają, że dojdzie do kolejnego spotkania z nimi, ale tym razem mieszkańcom zostaną przedstawione plany obu inwestycji i ich proponowana lokalizacja.

– Dlaczego prezydent nie liczy się z naszym zdaniem? – pyta Janina G. z osiedla gen. Andersa. – Jest tyle nowo przyłączonych terenów, że bez problemów można na nich inwestować, chociażby budując aquapark. Park Sybiraków to nasze jedyne “zielone płuca” na osiedlu i nie pozwolimy, by nam je zabrano!

Ewelina Nawrot

do “Mieszkańcy os. gen. Andersa protestują, a urzędnicy robią swoje”

 1. RzeszowskiTroll

  Wojak i Blokers dobrze piszą, polać im ;)
  Ja proponuję fontannę – też będzie aquapark ;)

 2. blokers

  mnie dziwi jedno ,ze mimo w wikszości krytycznych uwag Ratusz z uporem maniaka probuje forsować w tym miejscu budowe parku wodnego.Ferenc przylączył tyle terenow ,gdzie moznaby wybudowac obiekt godny miasta innowacji ,a na ktoryxh kompletnie nic się nie dzieje.Jedyna prosba do panow z CBAo dyskretne przypatrzenie się sprawie- sprawa cuchnie

 3. Wojak

  Dzień dobry,
  Park jest potrzebny na osiedlu Baranówka. Zarówno ludzie młodzi jak i starsi wypoczywają w nim. To, że postawiłoby się Aqapark nie oznaczałoby tego że psy załatwiałyby swoje potrzeby czy tez nie. Park jest ostoją jako takiego spokoju. Zabudowywać zieloną część bardzo zabetonowanej już baranówki to pomysł mający najprawdopodobniej przyczynę finansową bo nie jest zrobiony z myślą o tej biedniejszej grupie ludzi którzy jak bedzie agp to nie bedzie tak czy tak ich na ten przywilej stac, nie jest to rzecz pierwszego uzytku, sa baseny, agp moze byc za granicami miasta albo tam gdzie jest wiecej miejsca- to ze ktos powiedzial ze sa za niebudowaniem parku ludzie starsi to mial racje osiedle baranowka jest zamieszkale przez osoby w tym wieku głownie- mlodzi na dorobku raczej to osiedle opuszczaja. Mamy przykład tego ze jednak młodzi sprzeciwili sie budowie agp na osiedlu Karoliny Kózkówny, ktore to osiedle nie jest tak zabetonowane jak osiedle baranowka. Nie mozna tez dac sie zastraszyc przez grupe pijanych krzykaczy ktorych jedynym argumentem aqp jest: ma byc bo ch…j albo bo k..a bo przeszkadzaja im zwierzece odchody. To tez powinno sie zabudowac lasy bo tam tez sa zwierzece odchody??? Rzeszów nie jest lasem ale potrzebna jest jesgo zabudowa z pomysłem ktorego brak rzeszowskim urzednikom choc nie brak im Ułanskiej fantazji czego przykladem jest nie poddajacy sie do dymisji marszałek K……ta.

 4. uuuu

  Z doświadczenia wiem że nic nie działa tak na Pana Ferenca jak zbieranie podpisów przeciwnych budowie.Ale trzeba ich zebrać ponad 500 .Basen jest na Baranówce czy potrzebny jest drugi ?wątpię!

 5. RzeszowskiTroll

  Za to parków z prawdziwego zdarzenia mamy całą masę.

 6. miko

  pisałem decyzja już dawno podjęta,a dziadki,babki z psiarnią na przyrwe i w przyrwe

 7. asz

  jakie zielone pluca , przecież tam tylko psiarze chodza ze swoimi pupilami na wychodek , szkoda ze te manifestacje robia tylko osoby 50 + , co oni tam takie robia , piwka nie beda mieli gdzie wypic , jestem za budowa jak najbardziej , takiego basenu z prawdziwego zdarzenia u nas brakuje , baseny na B4 czy krakowskiej to nie to samo co np. nowy swiat czy strzyzow , czekam z niecierpliwoscia na ciag dalszy rozmow

  chyba ze to o mochery chodzi ze na boze cialo nie bedzie pikiety ?

  • realista

   Ten ton w jakim piszesz świadczy tylko o Twoim prostactwie. Lepiej schowaj słomę, która wystaje Ci z butów i naucz się poprawnie pisać. A właścicieli piesków należy po prostu lepiej zdyscyplinować. Poza tym Ty też będziesz miał kiedyś 50+ i może więcej.

  • blokers

   i co skrzeczysz ,wiesz chociaz o co w tej calej sprawie chodzi

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.