Mieszkańcy Podkarpacia mają małe długi

Wartość zadłużenia Polaków w ostatnich 3 miesiącach wzrosła o kolejne 330 mln złotych. Fot. Wit Hadło

KRAJ. PODKARPACIE. Polacy zalegają z płatnościami na łączną kwotę 38 mld złotych.

Tempo wzrostu zadłużenia Polaków powolnieje. Od maja do czerwca 2012 odnotowano najniższy przyrost tego zjawiska od ponad czterech lat. Okazuje się, że mieszkańcy Podkarpacia w skali kraju wywiązują się najlepiej ze swoich zobowiązań finansowych.

Biuro Informacji Gospodarczej sprawdziło wartość niezapłaconych rachunków za energię elektryczną, gaz, usługi telekomunikacyjne, czynsz, alimenty, kredyty i wiele innych. Z raportu wynika, że z końcem czerwca tego roku opóźnienia w uregulowaniu płatności wyniosły 38 mld w skali kraju.

Z badania wynika, że w województwie podkarpackim liczba dłużników na 1000 mieszkańców jest najniższa. Pod uwagę wzięto długi o wartości co najmniej 200 złotych, z którymi płatnicy zalegają co najmniej 60 dni. Pocieszające jest, że wartość zaległości jaka przypada na większość zwlekających ze spłatą to kwoty poniżej 5 tys. Z kolei najbardziej zadłużony Polak pochodzi z woj. mazowieckiego i w ciągu 3 ostatnich miesięcy jego dług urósł o 3,5 mln złotych.

Badania pokazują, że główna przyczyna zadłużenia to kredyty mieszkaniowe oraz nie spłacone pożyczki.

Katarzyna Lewandowska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ali Baba
Ali Baba
8 lat temu

No i prawdą jest, że rzeszowszczyzna to całkowity zaścianek który nie nadąża za pozostałą częścią Polski i świata, gdzie zadłużenie przeciętnego człowieka jest tak duże, że osiąga nieraz stopień jego majątku.
Poprawcie się obywatele, bo wam wyłączymy TV ;-)