Mieszkańcy Polanki psioczą na MKS

KROSNO. Dlaczego wprowadzono zmiany skoro było dobrze?

– Jeszcze do niedawna autobus linii E jadący z osiedla Traugutta w kierunku Polanki każdorazowo zatrzymywał się na przystanku koło Domu Ludowego. I tak było dobrze, jednak sytuacja się niestety zmieniła – alarmują mieszkańcy dzielnicy Polanka w Krośnie. – Wyjaśnijcie tę sprawę – apelują.

O tym problemie poinformował nas pan Jan Gondela, mieszkaniec Polanki.

– Odkąd sięgam pamięcią zawsze było tak, że autobus linii E wyjeżdżając z osiedla Traugutta i jadąc w stronę Polanki (Przygrody – Maczka) zatrzymywał się na przystanku przed Domem Ludowym, gdzie znajduje się przychodnia, biblioteka i poczta – opowiada nam pan Jan.

Mieszkańcy: – Po co te zmiany?!

– Niestety, to się zmieniło. A szkoda bo aktualnie autobus MKS-u owszem zatrzymuje się, ale jakieś 300 metrów przed Domem Ludowym, gdzie w dodatku nie ma żadnej wiaty ani przystanku. Tak więc ci, którzy chcą np. rano dotrzeć do przychodni muszą po opuszczeniu autobusu pofatygować się tam pieszo. Przecież to spory kawał drogi! W najgorszej sytuacji są osoby starsze i schorowane oraz matki z dziećmi – zwraca uwagę Czytelnik.

– A może fanaberia kierowców – zastanawia się. – Już sam nie wiem co mam o tym myśleć – dodaje.

MKS: – Zdecydowały względy ekonomiczne

O wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do Bogdana Rajchla z Działu Ruchu MKS w Krośnie. Bogdan Rajchel jest zaskoczony tym, że mieszkańcy są niezadowoleni. – Wcześniej nie docierały do mnie skargi w tej sprawie – mówi. I dodaje, że faktycznie sytuacja się zmieniła, a wprowadzenie zmian było konieczne.

– Jak dotąd do Polanki (Przygrody – Maczka) kursowały dwa autobusy, jednak było słabe obłożenie pasażerów, więc w te rejony aktualnie kursuje jeden autobus, a drugi został zlikwidowany – wyjaśnia.

I dodaje: – Nikt nie powinien czuć się poszkodowany, gdyż przecież autobus objeżdża całą Polankę i gdy wraca to zatrzymuje się przy Domu Ludowym – dodaje Bogdan Rajchel.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments