Mieszkańcy proszą o zmianę godzin w kursach autobusów

- Dlaczego moja córka ma jechać nawet godzinę wcześniej do szkoły i potem tyle czasu czekać na lekcje? - pyta Lidia Socha. Fot. Wit Hadło
– Dlaczego moja córka ma jechać nawet godzinę wcześniej do szkoły i potem tyle czasu czekać na lekcje? – pyta Lidia Socha. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zmiany ZTM-u nie cieszą rzeszowian.

Ludzie mieszkający przy ulicach: Strzyżowska, Strzelnicza, Krajobrazowa, Panoramiczna oraz Wita Stwosza Wzgórze, od pierwszych zmian, jakie wprowadził Zarząd Transportu Miejskiego, prosili o zwrócenie im linii „40”, która była dla nich bardzo ważna. Jednak po miesiącach próśb i wniosków nic z tego nie wyszło.

Mieszkańcy musieli pogodzić się z tym, że autobusów linii nr „40” nie odzyskają. Zostaje im „10”, która jest jedyna linią łączącą ich z miastem. Jednak rzeszowianie prosili o kilka kosmetycznych zmian w godzinach kursowania autobusów. Patrząc na rozkład jazdy, który będzie obowiązywał od października, widać, że żadnych korekt nie wprowadzono.

– Jestem strasznie rozgoryczona – mówi Lidia Socha, mieszkająca przy ul. Strzelniczej. – Dyrektor ZTM obiecywał nam, że nie będzie problemu z wprowadzeniem kilku drobnych zmian. Chodziło nam o to, aby autobusy jadące w godzinach od 5 do 10 rano przyjeżdżały o 10 minut wcześniej na przystanek przy ul. Strzelniczej – dodaje.

Mieszkańcy uzasadniają swoją prośbę dobrem dzieci, które obecnie spóźniają się notorycznie na lekcje. Aby tego uniknąć, muszą jechać wcześniejszym autobusem i czekać na zajęcia nawet 50 minut. Wiele osób czuje się oszukanych przez brak ingerencji ZTM.

– Dlaczego moja córka ma jechać nawet godzinę wcześniej do szkoły i potem tyle czasu czekać na lekcje? – pyta Lidia Socha. – Albo kto mi będzie usprawiedliwiał dziecko, kiedy notorycznie będzie się spóźniać na zajęcia? – dodaje.

Mieszkańcy proszą Zarząd Transportu Miejskiego o wprowadzenie tych drobnych zmian.

Jedna linia na dwie trasy
Od października kolejne zmiany czekają linię nr „36”, która od 1 lipca po skróceniu trasy kursuje z Rocha do Dworca Komunikacji Lokalnej. Okazuje się, że autobusy, które w dni robocze wykonywały 25 kursów na tej trasie, od wtorku będą jeździć tylko 18 razy na tym odcinku. Część autobusów, m.in. wyjeżdżające z pętli o godz. 6.15, 14 lub 14.40 pojadą zmienioną trasą. Zamiast z Powstańców Warszawy skręcić na ul. Dąbrowskiego, „36” pojedzie przez Batalionów Chłopskich na ul. Przemysłową.

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qwerty
qwerty
7 lat temu

Jak masz problem z wykręceniem samochodem osobowym na zakręcie „L” proponuje zdać prawo jazdy i nie stwarzać zagrożenia na drodze. Jakbyś wielki znawco był w temacie, to byś wiedział że miasto NARESZCIE wybudowało dodatkowy parking i póki co nie widzę tych zastawiających samochodów. A jak tego parkingu nie było to gdzie mieliśmy parkować ??? Więc Wy kierowcy autobusów poskarżyliście się na POLICJĘ i do SM Projektant efektem czego były regularne żniwa mandatowe – za to wam serdecznie dziękujemy. Jak mniemam jesteś kierowcą autobusu więc powiem Ci tak. To jest droga osiedlowa !!! nie ja wypadnę z klatki, tylko jakieś dziecko… Czytaj więcej »

kOTULI
kOTULI
7 lat temu

<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>> TO NIE KONCERT ŻYCZEŃ !!!!!! JAK CI COŚ NIE PASUJE TO NA WIEŚ!!!!! PO PIERWSZE TO PRZED KLATKAMI STOJĄ WASZE AUTA I TO ONE WŁAŚNIE NA TEJ WĄSKIEJ ULICY ZAJMUJĄ JEDEN PAS,WIECZNIE POD PRĄD TRZEBA SIĘ TAM PORUSZAĆ BO ZWĘŻAJĄ JEZDNIĘ I NIE DZIWIE SIĘ, ŻE KIEROWCY MUSZĄ BRAĆ „ŁUKI” BO NIE DOŚĆ, ŻE TAM PARKUJECIE TO JESZCZE ZAKRĘT JEST W KSZTAŁCIE LITERY „L” CIĘŻKO WYKRĘCIĆ OSOBÓWKA A CO DOPIERO TAKIM AUTOBUSEM! A CIEKAWE JAKĄ TAM MOŻNA PRĘDKOŚĆ ROZWINĄĆ NA TAKIM KRÓTKIM ODCINKU HAHAHAHA PISZESZ JAK BYŚ WYBIEGAŁ Z KLATKI W PROST NA AUTOSTRADĘ :d NA TYLE KURSÓW DZIENNIE… Czytaj więcej »

wnuk kolejarza
wnuk kolejarza
7 lat temu

Pani Blanko! Czy czasem po tej samej trasie co kiedyś „40” (tyle, że z wyłączeniem ulic Krżyżanowskiego i Paderewskiego) nie jeździ teraz linia „2”?
Proszę to sobie sprawdzić i zapytać o to mieszkańców, bo może nie wiedzą?
W sumie mają prawo, bo jeszcze do niedawna „2” woziła ich tylko pod dworzec PKP.

qwerty
qwerty
7 lat temu

JA nie życzę sobie autobusów przejeżdżających przez ul. Krajobrazową !!! jest tam bardzo wąsko, a klatki do bloków znajdują się zaledwie kilka kroków od jezdni po której co po niektórzy kierowcy komunikacji miejskiej rozwijają dość spore prędkości. Do tragedii wiele nie trzeba. Osoba która wpadła na pomysł i przeprowadziła linie autobusową drogą Panoramiczną i Krajobrazową, powinna dostać nagrodę DYZMA DEKADY !!! Na ulicy Krajobrazowej powinno postawić się progi zwalniające bo ulica ta stała się obwodnicą obwodnicy !! a rano jak się ludzie do pracy śpieszą z sąsiednich osiedli przejeżdżając przez Krajobrazową to potrafią rozwijać prędkości. A jak ludzie ze Strzelniczej… Czytaj więcej »

kOTULI
kOTULI
7 lat temu
Reply to  qwerty

TO NIE KONCERT ŻYCZEŃ !!!!!! JAK CI COŚ NIE PASUJE TO NA WIEŚ!!!!! PO PIERWSZE TO PRZED KLATKAMI STOJĄ WASZE AUTA I TO ONE WŁAŚNIE NA TEJ WĄSKIEJ ULICY ZAJMUJĄ JEDEN PAS,WIECZNIE POD PRĄD TRZEBA SIĘ TAM PORUSZAĆ BO ZWĘŻAJĄ JEZDNIĘ I NIE DZIWIE SIĘ, ŻE KIEROWCY MUSZĄ BRAĆ „ŁUKI” BO NIE DOŚĆ, ŻE TAM PARKUJECIE TO JESZCZE ZAKRĘT JEST W KSZTAŁCIE LITERY „L” CIĘŻKO WYKRĘCIĆ OSOBÓWKA A CO DOPIERO TAKIM AUTOBUSEM! A CIEKAWE JAKĄ TAM MOŻNA PRĘDKOŚĆ ROZWINĄĆ NA TAKIM KRÓTKIM ODCINKU HAHAHAHA PISZESZ JAK BYŚ WYBIEGAŁ Z KLATKI W PROST NA AUTOSTRADĘ :d NA TYLE KURSÓW DZIENNIE TO… Czytaj więcej »

gi
gi
7 lat temu
Reply to  qwerty

Chętnie podpiszę petycję, tylko ktoś musi zacząć. Na Krajobrazowej powinny być przynajmniej 3 progi zwalniające.

Kulfon
Kulfon
7 lat temu

jak to czytam robi mi się niedobrze. Chyba żadne osiedle, nie ma tyle autobusów i linii, jak ma Bł. Karoliny i Krakowska Południe. Inne osiedla mogą pomarzyć o takiej ilości komunikacji. Tymczasem, zawsze tylko Krakowska ma ciągle mało i mało, i już nie mogę znieść tych lamentów ludzi mieszkają na byłych pastwiskach. A co tam takiego jest, że wszystkie linie muszą przejeżdżać przez to osiedle ??? Stadion, filharmonia, szkoły ? O nie przepraszam…. będą korty, ale dopiero będą – to pewnie ZTM będzie musiał dodać nową linię, no bo jak to, czym dojadą ludzie na korty. A swoją drogą, to… Czytaj więcej »

Dyzio
Dyzio
7 lat temu

Po pierwsze- ZTM powinien przeprosić za te pseudo zmiany i powrócić do stanu z przed wakacji, a dopiero od nowa myśleć o POLEPSZANIU tras ,a nie zmianie na gorsze, bo że jest gorzej wiedzą wszyscy.

PIOTR
PIOTR
7 lat temu

A od dzisiaj zmieniona jest także linia 16, która już nie jedzie na os. Krakowska Południe. Ale rozkłady jazdy np. na przystanku Krakowska osiedle nadal wiszą. W ZTM powiedziano mi, że maja za mało ludzi by je zdjąć. A ludzie na przystanku stoją, marzną i czekają na autobus, którego już nie ma. Prezydent Ferenc powinien całe to ZTM rozwalić. Jest to niepotrzebna instytucja.

ludek
ludek
7 lat temu

88G Bł. Karoliny pętla 81G Bł. Karoliny III 74G Bł. Karoliny II 70G Bł. Karoliny skrzyż. 58G Strzyżowska 76G Strzelnicza 80G Krajobrazowa 78G Panoramiczna 5F Witosa działki 11G Wyspiańskiego stadion 13G Wita Stwosza skrzyżowanie 15G Wita Stwosza osiedle 51G Wita Stwosza pętla 59G Langiewicza park 20G Langiewicza Ruch 18G Mochnackiego 6B Cieplińskiego 4C Piłsudskiego Urząd Wojewódzki 2C Pl. Wolności 11A Targowa 13A Szopena Filharmonia 55A Podwisłocze Urząd Skarbowy 57A Podwisłocze domki 59A Powstańcow Warszawy Dom Studenta 61A Powstańców Warszawy Nowe Miasto 63A Powstańców Warszawy działki 86A Sikorskiego apteka 169A Sikorskiego skrzyż. z Łukasiewicza 88A Sikorskiego domki 181A Robotnicza bloki 173A… Czytaj więcej »

Lorine
Lorine
7 lat temu

Zbyt mała liczba kursów na linii „2” i „10” zwłaszcza w godzinach wieczornych !!!

asior
asior
7 lat temu

W OPARACH ABSURDU ZTM: inny głupota to te dwa nowe przystanki, dla linii jadących z Hetmańskiej w Szopena (np. 5,12) zatrzymanie na nich to 10 minut stracone w korku na prawym pasie. Powinny zatrzymywać się na nich tylko te autobusy, które jadą na most zamkowy. Tym bardziej, że niedaleko jest przystanek przy filharmonii.