Mieszkańcy: – Rondo Dmowskiego trzeba przebudować

Prawoskręty powinny były powstać na rondzie Dmowskiego. Do tej pory powstał tylko jeden - dla skręcających z al. Cieplińskiego w al. Piłsudskiego. Dzięki nim ruch w centrum się rozładuje. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Cieplińskiego miały powstać cztery prawoskręty, a jest tylko jeden.

- Już kilka lat temu pojawiły się plany przebudowy ronda Dmowskiego i zrobienia tam dodatkowych czterech prawoskrętów. Miał się tym zająć inwestor City Center, ale już widać, że nie powstaną. Dlaczego miasto nie zmusiło pana Podkulskiego do tej inwestycji? – pyta pan Zbigniew z Boguchwały.

Sprawdziliśmy. Według planów sprzed kilku lat rzeczywiście przewidywano przebudowę dróg w centrum miasta. Jasno wynika z nich, że planowano budowę prawoskrętów na rondzie Dmowskiego. Pierwszy miał powstać dla jadących od strony wiaduktu Tarnobrzeskiego w kierunku ul. Krakowskiej, drugi dla jadących al. Piłsudskiego w kierunku ul. Marszałkowskiej, a trzeci dla jadących od ul. Krakowskiej do al. Cieplińskiego. Czwarty dla jadących od al. Cieplińskiego do al. Piłsudskiego został zrealizowany kilka lat temu przez miasto.

Będą problemy?
- Budowa prawoskrętów usprawni ruch w centrum miasta, rozładuje korki i niewielkim kosztem znacznie poprawi przepustowość dróg – uważają specjaliści. – Nie wyobrażam sobie jak będzie to wyglądało, kiedy nowa galeria zostanie otwarta. Przecież korek będzie zaczynał się już przed wiaduktem Tarnobrzeskim, bo wjazd do obiektu będzie na wprost urzędu marszałkowskiego – martwi się pan Zbigniew.

- Problemów nie będzie, ponieważ będą tez inne drogi dojazdowe do galerii – zapewnia Andrzej Sowa, z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Prawoskręt przy galerii nie może powstać z powodu braku miejsca. Jeśli chodzi o pozostałe, to po otrzymaniu wyników badania ruchu w tym miejscu, będziemy rozważać, czy ich budowa będzie konieczna – dodaje.

***
Władze miasta powinny realizować drobne, ale przydatne z punktu widzenia mieszkańców i kierowców inwestycje. A takimi właśnie będą prawoskręty.

Ewelina Nawrot

do “Mieszkańcy: – Rondo Dmowskiego trzeba przebudować”

 1. en

  „Prawoskręt przy galerii nie może powstać z powodu braku miejsca”, bo ktoś ZNIENACKA wybudował galerię…

 2. Jan

  Panie Prezydencie!
  kończą się przebudowy ulic wylotowych z miasta do standardu dwupasmowych. Teraz kolej na wyprowadzenie ruchu pieszych z poziomu jezdni na kładki i do przejść podziemnych, przebudowę rond i wyprowadzenie prawoskrętów poza ronda i poza sygnalizację świetlną, przebudowa rond do rozwiązań wielopoziomowych, a nade wszystko prezebudowa rejonu dworca PKP i PKS w jeden zintegrowany węzeł,wzorem np. Krakowa, z kompleksowym zagospodarowaniem parkingu przy dworcu PKP i terenów po byłym PSK, bo ta część miasta trudnonazwać wizytówką. Roboty sporo. Dużopracy jeszcze Pana czeka. Ale jeśli Pan tegonie zrobi, to nie wierzę, aby następni tego dokonali.
  Powodzenia i tak trzymać.

 3. Julian

  @darek
  estakady i tunele w centrum miasta….?
  zresztą nawet jakby nie daj boże, tak się stało to i tak by to nie zmieniło, bo na pierwszych światłach ( a w tej okolicy ich nie brakuje) zaczną tworzyć się korki

 4. okk

  rondo turbinowe i po sprawie

 5. asept

  oczywiście jest zaplanowane postawienie ekranu dźwiękochłonnego tłumiącego przyszły hałas budowanej kupy szkła ??

 6. Mieszkaniec

  Teraz można zapomnieć o przebudowie.
  Bo kto pozwolił wybudować taki moloch tak bisko ulic.
  Na moje oko to tam nie ma zachowanych odległości od ulic, może warto tym sie zająć.
  Bo jednemu panu w Rzeszowie wszystko uchodzi płazem, a reszcze nie.

 7. ROMAN

  tak to jest jak matolstwo dorwało się do biurek i decyduje za myślących – prosty przykład z nowym mostem przy Sanepidzie ; obie ulice [ Rejtana i Chopina] zakorkowane i tumaństwo połączy je nowym mostem – gdzie jest Dzierżyński – nawiedzonych z takimi pomysłami rozstrzelać aby dalej nie bruździli,

 8. Rzeszowianka

  jak ma powstać prawoskręt skoro jakiś „myślący inaczej” dopuścił, żeby ten moloch stał niemal przy samej ulicy

 9. paolo

  budowane prawoskręty są za krótki, powinny miec po min 100m a nie po 15m bo samochody sie na nich nie mieszcza i blokuja pas do jazdy na wprost

 10. darek

  Trzeba zacząć budować tunele albo estakady nowe prawoskręty nic nie dają . Stać miasto na kładkę zaczyna się budowa fontanny to może czas na coś co naprawdę ułatwi życie w mieście. a nie tylko gadżety.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.