Mieszkańcy ul. Podwisłocze chcieliby parkować na parkingu skarbówki

To na tym parkingu skarbówki parkować chcieliby mieszkańcy bloków przy ul. Podwisłocze. Fot. Wit Hadło
To na tym parkingu skarbówki parkować chcieliby mieszkańcy bloków przy ul. Podwisłocze. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Urzędnicy nie chcą zgodzić się na otwarcie parkingu przez całą dobę.

Niedawno na łamach Super Nowości pisaliśmy o policjantach, którzy kontrolują samochody parkujące przy budynkach rzeszowskiej skarbówki przy ul. Podwisłocze. Zgłosili się do nas kolejny raz mieszkańcy pobliskich bloków. Usłyszeliśmy, jaki mają pomysł na parkowanie przy urzędzie skarbowym. Musimy zaznaczyć, dość kontrowersyjny pomysł, który jednak nie kosztuje nawet złotówki, a mógłby choć częściowo rozwiązać problem z parkowaniem.

Parking skarbówki może pomieścić około 60 samochodów, ale nie jest otwarty całą dobę. Przed wjazdem widać tabliczkę, na której jest napisane, że parking czynny jest w godzinach pracy urzędu. W poniedziałki od godziny 7 do 18, natomiast od wtorku do piątku od godziny 7 do 15. Później parking zamykany jest przez strażnika łańcuchami.

Najdłużej nie funkcjonuje podczas weekendu – aż 64 godziny, a więc blisko trzy dni. – My, mieszkańcy ul. Podwisłocze, nie mamy za to gdzie postawić swoich samochodów, bo tak jest mało miejsc parkingowych przy wieżowcach. Codziennie po pracy krążę i dosłownie poluję na miejsce, gdzie mogłabym zostawić auto – mówi nam jedna z naszych Czytelniczek. Zarówno ona, jak i niektórzy mieszkańcy ulicy wpadli na pomysł, żeby skarbówka udostępniała parking całą dobę. – To nie jest prywatna firma, ale instytucja publiczna. A jeżeli jest instytucją publiczną, to zarówno ja, inni mieszkańcy ul. Podwisłocze, ale także pan płacimy podatki. Tak więc od nas wszystkich pochodzą pieniądze, które pozwoliły zbudować ten parking, a więc powinien być dostępny dla wszystkich, a nie tylko dla pracowników skarbówki oraz petentów urzędu – dodaje nasza Czytelniczka.

Nie chcą otworzyć parkingu
Zapytaliśmy w urzędzie skarbowym dlaczego zamykają swój parking i czy nie mogliby udostępnić go mieszkańcom? Usłyszeliśmy, że kilka lat temu, gdy był otwarty przez całą dobę, niektórzy mieszkańcy zostawiali samochody, które stały tam tygodniami. – W zimie nie było nawet jak wieczorami usunąć zasypanych miejsc postojowych – wyjaśnia Lesław Janicki, zastępca naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie. – A poza tym, po drugiej stronie ulicy budowany jest blok i ludzie pracujący przy jego budowie także zostawialiby od wczesnych godzin rannych auta na naszym parkingu.

Jednocześnie zastępca naczelnika dodaje: – Najważniejsi są dla nasi klienci, dla których muszą być miejsca parkingowe, dlatego nie otworzymy parkingu dla mieszkańców przez całą dobę.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
7 lat temu

Z pewnością z pieniędzy podatników ale nie tylko z ul. Podwisłocze. Ci którzy przyjeżdżają spoza Rzeszowa, chcąc załatwić sprawę w urzędzie będą musieli parkować gdzie indziej, bo mieszkańcy przylegających bloków będą blokować miejsca postojowe. Co mnie obchodzą problemy z parkowaniem mieszkańców ul. Podwisłocze – mnie nikt nie zapewnił miejsca parkingowego, sam musiałem się o to zatroszczyć i za to zapłacić – po to mają Spółdzielnię, żeby wybudowała im parkingi a nie przywłaszczała sobie miejsca dla wszystkich , którzy załatwiają sprawę w urzędzie!

Radek
Radek
7 lat temu

Kilka lat temu urzędnicy prosili mieszkańców osiedla na Podwisłoczu o zgodę na budowę parkingu dla siebie, ale z którego będą mogli korzystać również mieszkańcy.
Teraz ci sami urzędnicy robią sobie prywatę, zakładając szlaban i nasyłają policję.
Bardzo nieładnie.

gosc
gosc
7 lat temu

Może mieszkańcy bloków chcieliby też parkować na prywatnych posesjach

mmm
mmm
7 lat temu
Reply to  gosc

Może petenci urzędu przestaliby parkować na prywatnym parkingu mieszkańców pobliskiego bloku, skoro mają urzędowy. Za dnia petenci pchają się na prywatny parking, a obywatele, którzy sfinansowali „państwowy ” już nie mogą z niego korzystać w nocy?

mamnick
mamnick
7 lat temu
Reply to  gosc

Pierdzistołku obiboczny….IP widać.DO ROBOTY!!!!!!Bo po tyłku chłoste zrobi się!

Piotrek
Piotrek
7 lat temu

„….widać tabliczkę, na której pisze..”,
Powinno być” „jest napisane”.

wit
wit
7 lat temu

Jak rozumiem tzw. skarbówka to prywatna firma a budynek i parking wybudowała z własnych pieniędzy a nie z pieniędzy podatników.