Mieszkańcy ul. Strażackiej doczekają się ścieżki rowerowej

Na pierwszy ogień pójdzie niemal kilometrowy odcinek ulicy od skrzyżowania z ul. Graniczną do Zielonego Osiedla. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Po niekończących się interwencjach ze strony mieszkańców ul. Strażackiej, miasto bierze się wreszcie do roboty.

Przetarg na przebudowę ulicy wygrała firma Eurovia.  Na pierwszy ogień pójdzie niemal kilometrowy odcinek ulicy od skrzyżowania z ul. Graniczną do Zielonego Osiedla. Droga zostanie poszerzona do 7 metrów i oświetlona. Po jednej stronie ulicy powstanie dwumetrowy chodnik, a po drugiej ciąg pieszo-rowerowy (ścieżka rowerowa z chodnikiem).

Następnie zostanie przebudowany cały odcinek od ul. Granicznej do ul. Sikorskiego. W założeniach jest również przebudowa gazociągu, kanalizacji sanitarnej i instalacji teletechnicznych. Koszt inwestycji szacowany jest na przeszło 5,2 mln. zł.

ksz

do “Mieszkańcy ul. Strażackiej doczekają się ścieżki rowerowej”

  1. Franciszek

    Dawniej, dawno nasz Prezydent obiecał kładkę na Wisłoku dla trasy rowerowej wokół zalewu pomiędzy Zwięczycą a Budziwojem łączącą obie ścieżki prawo i lewo brzeżny zalew .Uatrakcyjniłoby czynny wypoczynek rowerzystom rolkarzom, spacerowiczom nordic walking i innym osobom zażywających ruchu.
    Szanowna redakcjo myślimy , że interwencja będzie skuteczna. Koszt nie będzie wysoki ,przy racjonalnym projekcje.

  2. viola

    a czy są już protesty mieszkańców?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.