Mieszkańcy ul. Strażackiej doczekają się ścieżki rowerowej

Na pierwszy ogień pójdzie niemal kilometrowy odcinek ulicy od skrzyżowania z ul. Graniczną do Zielonego Osiedla. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Po niekończących się interwencjach ze strony mieszkańców ul. Strażackiej, miasto bierze się wreszcie do roboty.

Przetarg na przebudowę ulicy wygrała firma Eurovia.  Na pierwszy ogień pójdzie niemal kilometrowy odcinek ulicy od skrzyżowania z ul. Graniczną do Zielonego Osiedla. Droga zostanie poszerzona do 7 metrów i oświetlona. Po jednej stronie ulicy powstanie dwumetrowy chodnik, a po drugiej ciąg pieszo-rowerowy (ścieżka rowerowa z chodnikiem).

Następnie zostanie przebudowany cały odcinek od ul. Granicznej do ul. Sikorskiego. W założeniach jest również przebudowa gazociągu, kanalizacji sanitarnej i instalacji teletechnicznych. Koszt inwestycji szacowany jest na przeszło 5,2 mln. zł.

ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franciszek
Franciszek
8 lat temu

Dawniej, dawno nasz Prezydent obiecał kładkę na Wisłoku dla trasy rowerowej wokół zalewu pomiędzy Zwięczycą a Budziwojem łączącą obie ścieżki prawo i lewo brzeżny zalew .Uatrakcyjniłoby czynny wypoczynek rowerzystom rolkarzom, spacerowiczom nordic walking i innym osobom zażywających ruchu.
Szanowna redakcjo myślimy , że interwencja będzie skuteczna. Koszt nie będzie wysoki ,przy racjonalnym projekcje.

viola
viola
8 lat temu

a czy są już protesty mieszkańców?