Mieszkańcy za nową linią MPK, urzędnicy przeciw

Według urzędników nowa linia jest nieopłacalna. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Autobusu z Załęża do ronda JP II raczej nie będzie.

Kilku mieszkańców Załęża zgłosiło się do nas z interwencją w sprawie utworzenia nowej linii MPK, która połączyła by to osiedle z okolicami ronda Jana Pawła II. Mieszkańcy proponują przebieg trasy przez ul. Ciepłowniczą i potem ul. gen Maczka. Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) obiecał pochylić się nad sprawą, jednak dyrektor Łukasz Dziągwa przypuszcza, że takie rozwiązanie będzie nieopłacalne.

Czytelnicy, którzy zgłosili się do nas sugerowali, że takie połączenie jest potrzebne, bo z Załęża trudno dotrzeć w okolice ronda Jana Pawła II i dalej aleją Wyzwolenia na Baranówkę. Aby pokonać taką trasę potrzeba kilku przesiadek, ponadto trasa wiedzie przez centrum miasta więc raczej na około co wydłuża dojazd. – Odnotowujemy spadającą liczbę pasażerów z Załęża dlatego obawiam się, że tworzenie nowych linii byłoby w tym miejscu nieopłacalne –  wyjaśnia Łukasz Dziągwa, dyrektor ZTM w Rzeszowie.

Dla mieszkańców Załęża są jednak i dobre wieści. ZTM obiecuje się wycofać z niedawnej decyzji ograniczającej kursy linii nr 1. – Szczególnie w godzinach szczytu już niedługo pasażerowie mogą liczyć na poprawę sytuacji –  dodaje Łukasz Dziągwa.

Nie rozwiązuje to jednak sprawy mieszkańców Załęża dotyczącej nowej linni. Dyrektor ZTM obiecał się jednak wziąć ich sugestie pod uwagę i rozpatrzy je. Trudno jednak oczekiwać, że jeśli pasażerów z tego osiedla ubywa to ktoś utworzy nową linię.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marcin
marcin
9 lat temu

a może tak warto chociaż spróbować utworzyć taką linię a nie z góry zakładać że się nie uda
skoro spada liczba pasażerów to trzeba szukać nowych rozwiązań

m
m
9 lat temu
Reply to  marcin

A możne przedłużyć te linię przez ulicę Załęską, Trzebownisko, do Łukawca albo do Czarnej?