Mieszkania zamiast sklepu

Mieszkańcy łańcuckiego osiedla Armii Krajowej przeciwni są likwidacji sklepu, ale kierownictwo Miejskiego Zarządu Budynków nie zamierza zmienić decyzji i sklep zaadaptuje na mieszkania socjalne. Fot. Wojciech Piątkowski

ŁAŃCUT. W sierpniu nie będzie już samoobsługowej placówki handlowej

Po 48 latach istnienia sklep “Społem” nr 10 w Łańcucie ma być zlikwidowany. Termin zamknięcia placówki zaplanowano na sierpień lub wrzesień. Sklep ma być zaadaptowany na pięć mieszkań. Likwidacji spożywczej placówki sprzeciwia się 350 mieszkańców osiedla, którzy jeszcze w ubiegłym roku zapowiadali, że pójdą z siekierami pod Urząd Miasta, jeżeli władze pozwolą na zamknięcie sklepu.

Na osiedlu przy ul. Armii Krajowej mieszka wiele starszych osób i zlokalizowany tam samoobsługowy sklep spożywczy “Społem” to dla nich dobrodziejstwo. Nie muszą chodzić po zakupy do centrum, a najbliższy sklep wprawdzie oddalony jest tylko o 300 metrów, ale dojście do niego to istny tor przeszkód. Nawet młodszym osobom trudno przemierzyć dwupasmową drogę krajową nr 4, bo jest ona bardzo ruchliwa i rzadko się zdarza żeby jakiś samochód zatrzymał się. A tym bardziej trudne jest to dla osób w podeszłym wieku.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Mariusz Andres

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.