Mieszkanka: – Syf w ogródku Jordanowskim

Tak po ostatnich roztopach „prezentował się” ogródek jordanowski. Fot. Paweł Galek

Ogródek jordanowski, reprezentacyjny plac zabaw miasta, stał się ulubionym miejscem imprezowania młodych ludzi. Efektem tego są: śmieci, rozbite szkło, niedopałki itd. To wszystko wyraźnie widać teraz, kiedy stopniał śnieg. Nasi Czytelnicy zastrzegają, że nikt nie zabrania młodzieży tam przesiadywać. Chodzi o to, żeby zachowywała się z kulturą, zwłaszcza w obecności małych dzieci, i nie zostawiała po sobie chlewu.

Na problem zwraca uwagę m.in. Joanna Procak, mieszkanka Kolbuszowej: – Niestety, w ogródku jordanowskim jest straszny syf. Na zjeżdżalni niemal codziennie gromadzą się młodzi ludzie, gdzie palą, piją i ogólnie dokuczają. Niedawno była tam moja znajoma. Imprezująca młodzież nie ustąpiła jej dzieciom miejsca na tej zjeżdżalni – alarmuje.

„Syf jest nie tylko tam”

Pani Joanna uważa, że teren ogródka jordanowskiego powinien zostać objęty miejskim monitoringiem. – Na drzewie obok Szkoły Podstawowej nr 1 jest kamera. Mogłaby ona swym zasięgiem obejmować również tę zjeżdżalnię. Kiedy zaczynałoby się coś się tam dziać, policja miałaby podgląd przez monitoring i mogłaby interweniować – proponuje.
Co na to burmistrz Jan Zuba?
– Jeszcze mamy okres zimowy, jeszcze śnieg nie stopniał, więc – użyję tego kolokwialnego określenia – „syf” jest nie tylko tam. On jest wszędzie, gdziekolwiek byśmy popatrzyli. Śnieg był biały, teraz jest czarny. A więc poczekajmy. Dajmy sobie troszkę cierpliwości. Przyjdzie czas na zajęcie się tym tematem. Nasi pracownicy są gotowi, ale dziś jeszcze nie da się tego wykonać – przekonywał.
A co burmistrz myśli o imprezach w ogródku? – Jeśli jest tam problem młodzieży, to należy dzwonić do dyżurnego policji. Na takie incydenty należy reagować natychmiastowo. Sprawdzimy, jak wygląda sprawa monitorowania tego miejsca – zapewnił.

Paweł Galek

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pompo
Pompo
1 miesiąc temu

PiS zabiera dochody samorządom to nie ma kasy na sprzątanie. Więc wyborcy PiSu powinni to posprzątać.
Jedyne co się PiSowi udało to drożyzna

idoy8ktn.jpeg.jpg