Mikołaj nie zapomniał o dzieciach w Ośrodku dla Cudzoziemców

fot. serwis BiOSG

PRZEMYŚL. Dla polskich dzieci spotkanie z Mikołajem to standard. Ale są dzieci, które nie miały dotychczas takiej okazji, bo w ich kulturach ten, jakże lubiany przez dzieciaki święty, nie ma swego miejsca w kalendarzu.

Do takich należy pewnie 11 dzieci pochodzących z Czeczeni i Pakistanu, które przebywają w przemyskim Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców przy BiOSG. Najmłodsza jest Selima, która niedawno skończyła 4 miesiące, a najstarsza 11-letnia Hawa. Mikołaj o nich nie zapomniał i jak przystało na niego 6 grudnia (czwartek) zawitał do nich z workiem pełnym prezentów. Nie zabrakło wśród nich zabawek, kolorowanek i kredek, ale także takich praktycznych rzeczy, jak rękawiczki, czy pampersy dla maluchów.

Mikołajkową akcję dla małych mieszkańców Ośrodka zorganizowali strażnicy graniczni, którzy pełnią w nim służą oraz funkcjonariusze z komendy BiOSG wsparci przez pracowników cywilnych i kolegów z Klubu HDK „Vita”, działającego przy Bieszczadzkim Oddziale SG. W rolę Mikołaja wcielił się st. chor. sztab. SG Adam Kruk, który choć w niej debiutował poradził sobie świetnie. Dzieci z całego serca chciały go uhonorować: specjalnie dla Mikołaja śpiewały po polsku piosenki, wręczyły mu własnoręcznie wykonane rysunki, mała Czeczenka przygotowała dla niego wierszyk po rosyjsku, a chłopczyk pochodzący z Pakistanu zaprosił Mikołaja na lekcję języka polskiego.

Kiedy „święty” musiał już opuścić maluchy i wracać do swych obowiązków funkcjonariusza żegnały go roześmiane buzie i machające małe dłonie.

emka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o