Mikośka wstrzymuje parking za ZUSem

W tym miejscu, za Zakładem Ubezpieczeń Społecznych ma powstać parking. Kiedy powstanie? Zapewne nieprędko. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Przykryją rzeczkę, wtedy ruszą z budową parkingu.

Nasi radni po raz kolejny się przeliczyli. Chodzi o koszta związane z przykryciem rzeczki Mikośki, po których to pracach mogła by wreszcie ruszyć budowa obiecywanego od dawna parkingu za ZUSem. Choć początkowo na ten cel urzędnicy miejscy planowali wyłożyć ok. 6 mln. zł, firmy, które chciały by podjąć się realizacji tego zadania żądają sum wyższych i to prawie trzykrotnie. Cóż teraz? Ratusz albo uciuła wymaganą sumę, albo do skutku będzie szukał tańszych firm. A wizja parkingu niestety coraz bardziej się nam rozmywa.

Przypomnijmy. Rzeszowska firma DomRes w lutym 2009 r. wygrała przetarg na dzierżawę 34 arów gruntu nad potokiem Mikośka przy ul. Siemiradzkiego pod budowę parkingu. Budowa miała się zakończyć w ciągu dwóch lat. Termin upłynął, a parkingu nie było.

Urzędnicy miejscy tłumaczyli wówczas, że najpierw trzeba wymienić biegnący pod ziemią kanał deszczowy, przykryć go i dopiero oddać inwestorowi. Na ten cel miało pójść z budżetu miasta 6 mln. zł. To robienie prezentu prywatnemu inwestorowi – burzyli się wówczas przeciwnicy działań Ratusza. – Za te prace powinien płacić inwestor, a nie miasto. Sprawa trafiła do rzeszowskiej prokuratury, która przekazała ją Dębicy. Tam 12 marca b.r została umorzona. Z informacji uzyskanych w prokuraturze dowiedzieliśmy się jednak, że wpłynęło odwołanie, więc sprawa powróci.

Co teraz z długo wyczekiwanym parkingiem? Najpierw trzeba przykryć Mikośkę. Firmy, które stawiły się do przetargu żądają jednak za to od 14 mln zł do 17 mln. zł. Urzędnicy muszą więc raz jeszcze przeanalizować oferty, sprawdzić, czy aby sam przetarg nie został źle skonstruowany i go powtórzyć  lub uciułać brakujące pieniądze.

***
Zarzut niegospodarności Ratusza nadal jest w prokuraturze. Oby tym razem sprawa nie została umorzona, tylko winni zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Katarzyna Szczyrek

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
gościuniaPiotrusrealistawiesiek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gościunia
Gość
gościunia

Może niech dziadziu Ferenc da na parking to co chce wyłożyć na kolejkę :P

realista
Gość
realista

To niech Prezydent zrezygnuje z grajacej fontanny i wielu innych niepotrzebnych pierduł. Tak jak w Spółdzielni Mieszkaniowej, liczył się dla niego tylko efekt zewnętrzny, czym mydlił oczy lokatorom. Nie ważne co było wewnątrz i w jakim stanie. Kiedy zacznie patrzyć pod nogi a nie tylko do góry?

wiesiek
Gość
wiesiek

ZUS chce parking niech buduje za swoje. Za pieniądze które zabierają chorym rencistom emerytom sobie na nagrody mają na parking nie?

Piotrus
Gość
Piotrus

Głupi jesteś, ZUS-owi wcale ten parking nie jest potrzebny.