Mikulski w szpiegowskim filmie

Twórca nagradzanego “Pitbulla”, Patryk Vega, realizuje film kinowy o Hansie Klossie. W obsadzie znaleźli się Stanisław Mikulski i Emil Karewicz. Jak powiedział PAP reżyser, obaj aktorzy są na planie w znakomitej formie.

- Obaj panowie, mimo wieku, mają wciąż świetną kondycję i emanują fantastyczną energią. Brali już udział m.in. w scenach z efektami specjalnymi, na przykład w sekwencji zawalenia się latarni morskiej. Wykonali wiele ujęć bez dublerów kaskaderskich. Rzucali się na grube materace, gdy nad ich głowami przelatywały spreparowane odłamki po eksplozji – opowiada Vega. Obraz pod tytułem “Hans Kloss – Stawka większa niż śmierć”, będzie nowoczesnym szpiegowskim filmem wojennym. Ma przypominać kombinację “Szeregowca Ryana” i “Jamesa Bonda”.

Premiera kinowa polskiej superprodukcji planowana jest na pierwszą połowę 2012 r. Scenariusz przygotował Władysław Pasikowski, autor takich filmów jak “Kroll”, “Psy” i “Psy 2. Ostatnia krew”. Vega wspomina, że jako dziecko uwielbiał oglądać “Stawkę większa niż życie” (1967-68). – Warto przypomnieć, że Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan napisali ten scenariusz zainspirowani pierwszym filmem o Bondzie, “Doktorem No” z 1962 roku – mówi Vega. – Hans Kloss jest najbardziej rewelacyjnym przypadkiem bohatera masowej wyobraźni – jak w zachodniej kulturze agent 007 James Bond, Superman czy Batman – podkreśla reżyser.

Vega nie chce wyjawiać szczegółów na temat fabuły powstającego filmu, bowiem szykuje niespodziankę dla widzów. – Mogę tylko powiedzieć, że nasz film będzie bardziej realistyczny w stosunku do serialowego pierwowzoru. To nowoczesne kino, pełne efektów specjalnych. Wierzę, że będzie to mega hit – zapewnia Vega.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.