Milion dla alkoholików

Z uzależnieniem od alkoholu zmaga się w mieście ponad 1000 osób

TARNOBRZEG. Plaga pijaństwa największe piętno odciska na najmłodszych członkach rodzin alkoholików

Tarnobrzeska Rada Miasta przyjęła najnowszy Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2011 r.Na leczenie uzależnionych miasto wyda w tym roku równy milion złotych.

W Tarnobrzegu istnieje 158 punktów sprzedaży i podawania alkoholu. Napoje wyskokowe można kupić na każdym osiedlu o każdej porze dnia i nocy, a liczba uzależnionych szacowana jest na około 1200 osób. W ich rodzinach może wychowywać się nawet 2000 dzieci.

W „alkoholowych domach” policjanci interweniowali w minionym roku ponad 200 razy. Zatrzymali też na terenie miasta ponad 150 pijanych kierowców. Z powodu nadużywania alkoholu do aresztu trafiło ponad 150 osób.

Ta plaga pijaństwa największe piętno odciska na najmłodszych członkach rodzin alkoholików. To dla nich Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizuje zajęcia pozaszkolne i letni wypoczynek. W sumie z zajęć w świetlicach finansowanych w ramach programu korzysta pół tysiąca dzieci.

Podczas grudniowej sesji Rady Miasta radni przyjęli najnowszy program wspomagający uzależnionych i ich rodziny i obniżyli diety członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

– Dotychczas przewodniczący Komisji otrzymywał wynagrodzenie wysokości około 1 300 zł. Teraz po zmianie, za swoją pracę będzie otrzymywał 960 zł. Sekretarz Komisji, dotychczas zarabiał tyle samo co przewodniczący. Teraz będzie otrzymywał 640 zł. Bez zmian pozostaną wynagrodzenia członków Komisji, którzy otrzymywać będą 420 zł.

Dzięki tym zmianom zaoszczędzonych zostanie około 16 tysięcy złotych.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments