Milion złotych na walkę z alkoholizmem

Efekty dostępności do alkoholu widać równie często na ulicach, jak i w policyjnych statystykach. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Szokująca liczba sklepów z alkoholem. Jest ich tak dużo, że na jeden punkt przypada 333 mieszkańców.

Problem nadużywania alkoholu przez mieszkańców Tarnobrzega pozostawia piętno nie tylko na życiu rodzin uzależnionych, ślad w policyjnych statystykach, ale i spory uszczerbek w miejskim budżecie.

W Tarnobrzegu istnieje 155 punktów sprzedaży i podawania napojów alkoholowych. Efekty dostępności do wyskokowych trunków najlepiej znają służby porządkowe.

Funkcjonariusze Miejskiej Komendy Policji do końca września br. na terenie miasta zatrzymali 122 osoby, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu. W tym samym okresie okresie 174 interwencji domowych spowodowanych nadużywaniem alkoholu z tego w areszcie zatrzymano 133 osoby.

Przedstawione powyżej dane w sposób dobitny obrazują skalę problemu, jaki ma do rozwiązania tarnobrzeski samorząd. Z miejskiej kasy na program mający złagodzić skutki alkoholizmu wydany zostanie okrągły milion. Najwięcej, bo aż 350 tysięcy miasto chce wydać na wypoczynek i zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, kolejne 300 tysięcy pójdzie na monitoring, 100 tysięcy na imprezy masowe, 215 tysięcy na prowadzenie świetlic. Na 42 tysiące wyceniono pracę członków komisji alkoholowej.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments