Milionowa inwestycja ukończona rok przed czasem

Prace na budowie trwały nie tylko zimą, ale także w nocami, kiedy natężenie ruchu na głównych ulicach Tarnobrzega było najmniejsze. Na efekty takiego tempa prac nie trzeba było długo czekać. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Niespotykane! 232-metrowy wiadukt ukończyli tak wcześnie, że nikt się tego nie spodziewał.

Mieli budować most trzy lata, a uwinęli się w niecałe dwa. Tak ekspresowe tempo prac drogowych to rzadkość.

Inwestycja zaplanowana przez tarnobrzeski samorząd przewidywała modernizację 6-kilometrowego odcinka drogi, przebudowę mostu przez rzekę Mokrzyszówka oraz budowę 232-metrowego wiaduktu nad linią PKP nr 25 relacji Łódź Kaliska – Dębica.

Zgodnie z umową największa inwestycja drogowa w Tarnobrzegu zostanie rozliczona w październiku 2013 roku. Projekt o wartości 54 mln zł brutto obejmował wzmocnienie konstrukcji jezdni ulic Sienkiewicza i Sikorskiego oraz przebudowę chodników, sygnalizacji świetlnej, parkingów i budowę ścieżek rowerowych.

Przebudowany zostanie gazociąg średniego napięcia, magistrala wodociągowa oraz odcinki sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej. Powstanie też odwodnienie drogi.

Najistotniejszą częścią inwestycji była budowa nowego, 232-metrowego wiaduktu nad linią PKP oraz przebudowa mostu przez  Mokrzyszówkę.

– Budowa wiaduktu jest już zakończona, a na przyszły tydzień jestem umówiony z przedstawicielami wykonawcy. Mam nadzieję, że dowiemy się wówczas kiedy zakończą się kontrole obiektu i kiedy zostanie on udostępniony kierowcom – mówi prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments