Milionowe premie za nieróbstwo

Znakomita większość budów nadal trwa lub stoi z rozbabranymi placami, na których nic się nie dzieje. Fot. GDDKiA

RZESZÓW. Z publicznego budżetowego portfela każdy wydziera ile się tylko da.

Ponad półtora miliona złotych wynoszą premie i nagrody, które w ubiegłym roku otrzymali dyrektorzy i pracownicy rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Za co? Podobno za ciężką pracę. Jakie są efekty tej pracy? Na to nikt nie patrzy.

Zupełnie nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wysoko wynagradzani pracownicy rzeszowskiego oddziału GDDKiA są także hojnie nagradzani i premiowani. Dodatkowe apanaże otrzymane w ubiegłym roku przez dyrektorów oddziału i naczelników wydziałów są wyższe niż premie dla marszałków Sejmu. Suma nagród i premii dla wszystkich pracowników przekracza 1,5 mln zł!

Centrala ukrywa prawdę
Tę nieoficjalną informację sprawdziliśmy oczywiście u źródła, czyli w centrali GDDKiA. Pytanie o szczegóły premii i nagród wypłaconych pracownikom rzeszowskiego oddziału wysłaliśmy 17 stycznia e-mailem do Urszuli Nelken, rzeczniczki prasowej GDDKiA. Cztery dni później zapytaliśmy telefonicznie panią rzecznik o losy naszego listu.

– Aaaa…, widziałam takiego maila, ale on późno przyszedł i się nim nie zajęłam – odparła Urszula Nelken. – Proszę o nieco cierpliwości. Odpowiemy.

Dwa dni później kolejny telefon.

– No ja teraz wyjeżdżam na urlop – wyjaśniła pani rzecznik. – Proszę się jednak nie martwić. Ustawa o dostępie informacji publicznej nakazuje nam odpowiedzieć w ciągu dwóch tygodni i w tym terminie odpowiedź wyślemy.

Minęło 14 dni od zadania pytania i odpowiedź nie nadeszła. Na drodze sądowej zmusimy GDDKiA do ujawnienia szczegółów nagradzania i premiowania pracowników tej rządowej agendy. To jednak potrwa wiele tygodni. Do tego czasu musimy więc pozostać przy nieoficjalnych informacjach, z których wynika, że półtora miliona złotych zostało wypłaconych w nagrodę za…

W terminie nie zrobili nic
W pierwszych pięciu miesiącach ubiegłego roku, czyli przed Euro 2012, rzeszowski oddział GDDKiA miał oddać do użytku kierowców 167 km autostrady A4, 11 km drogi ekspresowej S19 i 11 km obwodnicy Jarosławia. Przed końcem roku miała też zostać zakończona budowa pierwszego, 4-kilometrowego, etapu obwodnicy Leżajska.

Żadna z tych inwestycji nie została oddana do użytku w pierwszym półroczu. Ba, znakomita większość budów nadal trwa lub stoi z rozbabranymi placami, na których nic się nie dzieje.

Z niemal rocznym opóźnieniem, 10 września 2012 r., ukończono budowę 7 km autostrady i 7 km S19. Obwodnicę Jarosławia, której budowa miała być ukończona 7 lutego 2012 r., oddano do użytku w grudniu.  Pierwszy etap obwodnicy Leżajska miał być zbudowany do 22 grudnia 2012 r. Roboty wciąż tam trwają i końca nie widać…

Podsumowując. W ubiegłym roku rzeszowski oddział GDDKiA miał zbudować 194 km nowoczesnych dróg, a oddał do użytku 25 km i to znacznie po terminie. Za to pracownicy oddziału zostali hojnie nagrodzeni.

Krzysztof Propolski

 

18
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
teoanonimemerytmecenasStefan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
teo
Gość
teo

PO to jednak złodziej na złodzieju !!!!!!!!

anonim
Gość
anonim

W Raniżowie rządzi wójt z PIS’u i o tym co wyprawia można poczytać w każdej gazecie (co chwilę przekręty i afery).

emeryt
Gość
emeryt

A dziwiliscie sie Grecji !
A w Polsce takie same kur***two u koryta !

mecenas
Gość
mecenas

POLSKA TO GŁUPI KRAJ I NIENORMALNY BO ZŁODZIEJE I PRZEKRĘTY NA CO DZIEŃ NAS OKŁAMUJĄ POCZĄWSZY OD GMINY A SKOŃCZYWSZY NA W WARSZAWIE NA WIEJSKIEJ I CO I NIC NARÓD TO BARANY.
TOLERUJMY TEN STAN DALEJ , SIEDZMY W DOMACH I NARZEKAJMY …

Stefan
Gość
Stefan

Masz rację. Rżną nas bez litości. Kiedyś jak kiełbaa i wódka podrożała to wiara wychodziła na ulicę. TEraz to pokolenie internetowe potrafi tylko klikać, grać po nocach i ogladać gołe baby. Poniewierają ich, golą do gołej skóry a oni doprowadzeni do ostateczności pakuja walize i jadą pracowac za murzyna do Angli czy Niemiec. To pokolenie za 1500 powinno sie raczej nazywac pokoleniem Polsilver-a bo są tacy ciency.

borjan
Gość
borjan

motto Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest takie : „Co z tego ,że drogi sa budowane nie w terminie najwazniejsze że premie sa przyznawane w terminie !!!!!!!!!!!!!!! „

sokołowianin
Gość
sokołowianin

tak 3 mln dostali od Miasta Sokołów Młp. miał być remont i go nie było a 3 banki przepadło pewnie na ich premie

lesio
Gość
lesio

ludzie pedaly i lesby choc jest ich kilka procent potrafia sie zorganizowac. nie badzmy ciemniakami i nie dajmy sie rzezbi paru tysiacom cwaniakow. to ku..wa oni sie powinni zaczac bac. pamietacie haslo zima wasza-wiosna nasza! no to czas brac sprawy w swoje rece

Ambroży
Gość
Ambroży

Jak czytam o istnieniu jakiegoś dziwadła w postaci :KONGRES DROGOWY , to na prawdę nie wiadomo do czego w tej Polsce dochodzi?. Każda taka instytucja to zalążek korupcji, zbędnych wydatków, nepotycznych układów , roztrwonionych na biurokratów olbrzymich sum pieniędzy budżetowych!. I dziwić się takim rozmowami jak opublikowana przez Forbes nowobogackich małżonków nie wiedzących co zrobić z milionami??. Potem głupkowaty komunikat na telegazecie : umoczonych w przedsięwzięciu przekrętów drogowych nie można skazać po upływie roku BO SIĘ PO ROKU CZASU SPRAWY PRZEDAWNIAJĄ!!! Powyżej: fragment strony internetowej przedsiębiorstwa Erbedim Szef Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów ERBEDIM rozmawia z żoną tuż po wygranym… Czytaj więcej »

~obudzmy sie
Gość
~obudzmy sie

Ludzie czy chcecie do tego sie dokładac i nie protestowac?

ROMAN
Gość
ROMAN

Panie redaktorze – to rżną nas cały czas od 1945 roku – we wszystkich dziedzinach dnia codziennego – kit/banialuki / baśnie/ obietnicę – to ja Panie redaktorze słyszę od urodzenia i co z tego dla mnie nic – oni kręcą lody i mówią że to dla mojego dobra – czy myślą że mi łeb przestał robić
– no ale mam nadzieję – leci AD14 – 15.II.2013 . może coś namiesza.

iza
Gość
iza

Antek u nas we wsi rządzi Franek i to się liczy.

grześ
Gość
grześ

No jest zielono od rozdawania dolarów, euro albo coś co ten ktoś za złotówki z nagrody sobie kupi !

To jo
Gość
To jo

Cio tam cio tam, śpokojnie, oliwa zawsze do góry

andrzej
Gość
andrzej

Tak właśnie IIIPOstkomuna i PełOwskie rządy wyglądają ,a miało być (zielona wyspa, POprostu EDEN) a to wszystko przez zdradę okołookrągłego stołu i niedokrztałconych wykrztałciuchów ich POpierających

olo
Gość
olo

złodzieje , zgodnie z prawem okradają nas wszystkich

Antek
Gość
Antek

Przypomnę na Podkarpaciu rządzi PO-PSL-SLD. Nie rządzi PIS i to się liczy!

kogut
Gość
kogut

gdyby wzieli do spółki PiS to była by „banda czterech” w komplecie …