Miliony dla podstawówek

Dzięki pieniądzom, które Wojewódzki Urząd Pracy zdobył dla podstawówek można zorganizować wiele dodatkowych zajęć, w tym hipoterapię. Fot. Bogdan Myśliwiec

PODKARPACIE. 9,5 mln zł do wzięcia przez szkoły podstawowe. Wczoraj ruszył nabór chętnych do pozyskania ogromnych pieniędzy na edukację.

Od 16 kwietnia do końca maja Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie przyjmuje projekty edukacyjne od organów prowadzących szkoły podstawowe. Na ich realizację ma 9,5 mln złotych pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektów beneficjenci mogą otrzymać dofinansowanie na prowadzenie zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania uczniów uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno – przyrodniczych, a także na zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych, czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji.

- Finansowanie projektu obejmuje zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne, psychoedukacyjne, terapeutyczne  (np. hipoterapia, muzykoterapia, dogoterapia) czy gimnastykę korekcyjną dla dzieci z wadami postawy – informuje Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W ramach składanych projektów organy prowadzące szkoły podstawowe mogą również doposażyć placówki w materiały dydaktyczne, specjalistyczny sprzęt np. oprogramowanie, pakiety do diagnozowania i korygowania dysfunkcji i dysharmonii rozwojowych, takich jak wady wymowy, dysleksja, wady postawy, zaburzenia koordynacji ruchowej oraz materiały niezbędne do realizacji zaplanowanych zajęć dodatkowych.

Spotkania informacyjne w sprawie projektów będą odbywać się od 16 do 26 kwietnia, poprowadzą je pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, którzy szczegółowo omówią zasady naboru wniosków, a także będą odpowiadać na pytania związane z ogłaszanym konkursem. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z WUP.

Małgorzata Rokoszewska

do “Miliony dla podstawówek”

  1. Radase

    Pieniądze wywalone w błoto – lub inaczej na przejedzenie – jeszcze inaczej dodatkowa kasa dla tak źle zarabiających nauczycieli.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.