Miliony na kolejną kładkę

W tym miejscu ma powstać druga kładka. Pierwsza powstaje aż... 700 metrów dalej. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Następna niepotrzebna inwestycja.

Jeszcze na dobre nie ruszyła budowa okrągłej kładki nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego i ulicy Grunwaldzkiej, a już pojawiły się plany budowy kolejnej (!). Nowa kładka ma powstać w okolicach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a dokładniej na skrzyżowaniem alei Piłsudskiego, ulic Targowej i Głowackiego.

Jej kształt nie został jeszcze określony, ale ma powstać jeszcze w tym roku. Pozostaje pytanie, czy mieszkańcy potrzebują dwóch kładek nad jedną aleją? Albo, czy Rzeszów w ogóle potrzebują kładek?

Pomysł wydania 12 milionów zł na budowę inwestycji o wątpliwej przydatności dla mieszkańców wzbudzał i nadal wzbudza wiele kontrowersji. Teraz kierowcy muszą borykać się z trudnościami przejazdu w miejscu, w którym powstaje tzw. okrągła kładka. Jednak prezydent na jednej nie poprzestaje i postanawia wybudować kolejną! – Głupota aż bije po oczach. Dlaczego miasto nie zainwestuje pieniędzy w rzeczy, które są mieszkańcom naprawdę potrzebne? – dziwi się pan Krystian.

***   

Zastanawiające jest, dlaczego nikt nie potrafi (a może nie chce?) powstrzymać prezydenta i wybić mu z głowy pomysły, które nie powinny mieć prawa realizacji?

en

do “Miliony na kolejną kładkę”

 1. aab

  Kładki w miastach to bardzo dobre rozwiązanie – Upłynniają ruch uliczny i zwiększają bezpieczeństwo. A malkontenci na wszystko zawsze będą narzekać.

 2. kacper

  bosz jakie głupkowate tłumaczenie! Jakieś dzieciaki po ciężkim uderzeniu w główkę, Kładka nie dlatego jest głupotą że kolejna jest 700 m dalej. W tej gazecie pracują półgłówki. Wdrapuj się codziennie paulinko po schodach tam i z powrotem może skumasz o co chodzi, nie korzstaj z windy przez miesiąc zobaczymy jak spojrzysz na sprawę

 3. Parker

  NIKT NIE JEST W STANIE POWSTRZYMAC PREZYDENTA, BO WRAZ Z NASTANIEM RZADOW PLATFORMY I TUSKA ZOSTALISMY ZAHIPNOZOWANI DO TEGO STOPNIA, ZE NAWET PODCZAS WYBOROW ROZUM PODPOWIADA CO INNEGO A REKA SKRESLA INNA KRATKE!

 4. Rzeszowianka

  dp, a co myślisz, że światła zlikwidują? mocno się mylisz. Pod tą kładką, która teraz jest budowana też będą światła, więc o żadnym usprawnieniu ruchu nie będzie mowy, a raczej o kosztownym wymyśle, który prezydent zobaczył w Szanghaju i za wszelką cenę chce wprowadzić w Rzeszowie. Dobrze ktoś napisał, po co taka kładka na skrzyżowaniu ze światłami, podczas, gdy na ul. Cieplińskiego ludzie z narażeniem życia usiłują przejść po kilka pasów w jedną i drugą stronę (na wysokości ul. Jałowego i pl. Balcerowicza).

 5. butch

  niedlugo napiszecie, ze „Ferenc buduje chodnik a jeden juz jest! – skandal” ,zalosny art.

 6. Pit

  Co za idiotyzm !! korki i tak będą bo to skrzyżowania…a Piesi mają teraz podziwiać piękne budowle „rycha” i innych z „tarasów widokowych” zwanymi kładkami dla pieszych…

 7. dp

  A co złego w kładce?????? upłynni ruch na ulicy Piłsudskiego gdyż samochody nie będą zatrzymywać się na światłach. Bardzo dobry pomysł, oby tak dalej.

 8. ROMAN

  no super – od razu niech projektant wyrusuje z kładki wejście do ZUS-u w lewo estakadą do przychodni dalej estakadą w kierunku dworca – a w drugą stronę od razu estakadą do szpitala na intensywną terapię – będzie ekstra co tam kiloka melonów – będzie jak w Japonii – a miała być nie ?

 9. rzeszowiak

  Ciekawe czemu autorka tekstu zasłania się inicjałami ?? Jak cos kobitko krytykujesz to napisz pełne imię i nazwisko , Co do kładki pisząc Dlaczego miasto nie zainwestuje pieniędzy w rzeczy, które są mieszkańcom naprawdę potrzebne”- bo żaden pan krystian nie istnieje !!!, można pisać i pisać ,konkrety prosze a nie kase mozna zainwestować w rzeczy które mieszkańcom są potrzebne ?? jakie to rzeczy , słucham !!!!!!!!!!!! prezydent chce świetną fontanne multimedialną wybudować mam nadzieje że dopnie swego oraz wybuduje wszystko to co jest w stanie usprawnić ruch w mieście.
  Albo to „Teraz kierowcy muszą borykać się z trudnościami przejazdu w miejscu, w którym powstaje tzw. okrągła kładka” – a przy przebudowie ,budowie jakich kolwiek ulic kierowcy nie borykaja siez trudnościami /???? najlepiej nic nie budować żeby kierowcy się nie borykali ???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. konik

  no tak przejścia podziemne to za trudne dla stłolicy jinnowacji…

 11. adam

  Po co kładki proponuje zrobić kolejkę linową a pomiędzy newralgicznymi skrzyżowaniami liany wiszące i będziemy latać ja Tarzan od ZUS-u do elektrowni i dalej . Otwarcia dokona sam prezydent Rzeszowa poleci z ratusza do kancelarii komorniczej tam go przejmą i na Załęże blok dla tych z choroba starczą.

 12. Mieszkaniec

  Ludzie !!!!
  Przecież kładka tak naprawdę jest potrzebna na Cieplińskiego !!!!
  Ilu ludzi muszi tam zostać potrąconych ??
  A zapomniałem że jeszcze żadna firma nie napisała tego w raporcie.

 13. RK

  A co, Twoim zdaniem Ewelino, powinno mieć prawo realizacji?

 14. mieszkaniec

  Wiec zaproponuj inne rozwiązanie droga autorko tego tekstu. potrafisz wszystko krytykowac nie mając nic innego mądrego do powiedzenia lub zaproponowania.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.