Miliony na… pseudoatrakcję

Tak według wizualizacji ma wyglądać fontanna w rejonie al. Lubomirskich. Fot. ARCHAD

RZESZÓW.  Prezydent Ferenc nadal chce lekką ręką wydać publiczne pieniądze.

Czy kosztowna multimedialna fontanna jest rzeczywiście potrzebna miastu? Z uporem uważa tak prezydent Tadeusz Ferenc, który ogłosił, że wystąpi do rady miasta o wprowadzenie jej budowy do tegorocznego budżetu.

Jeżeli radni nie spojrzą trzeźwo na pomysł, 2 miliony złotych zamiast być przeznaczone na rozwiązanie problemów komunikacyjnych, utonie w atrakcyjnej zabawce.

“Duża atrakcja dla Rzeszowa” tak włodarz miasta określił multimedialną fontannę, która zgodnie z planem ma stanąć na placu AK przy al. Lubomirskich. Jeszcze nie tak dawno pieniądze zarezerwowane na rozpoczęcie jej budowy miały być wykorzystane na inwestycje drogowe. Przynajmniej tak proponowali radni z komisji inwestycji. Niestety. Prezydent Tadeusz Ferenc ma inne plany względem pokaźnej sumki i do swojego pomysłu chce przekonać radnych na najbliższej sesji rady miasta (odbędzie się końcem marca). Jednak wydane 2 mln zł. to dopiero początek. Na inwestycję trzeba będzie wydać kilka razy więcej pieniędzy.

W tym miejscu rodzi się zatem pytanie. Czy rzeczywiście fontanna multimedialna jest potrzebna miastu? Czy nie lepiej w inny sposób przeznaczyć publiczne pieniądze? Może zamiast budować nową “atrakcję” warto było by uatrakcyjnić komfort jazdy po naszych drogach?

Fontanna? Jeszcze nie teraz

Tak czy owak pomysł będzie dyskutowany podczas rady miasta. A jak do pomysłu już dzisiaj podchodzą radni? – Fontanna multimedialna może tak, ale nie teraz – mówi Jolanta Kaźmierczak, szefowa klubu radnych PO. – W pierwszej kolejności rozwiążmy problemy komunikacyjne w centrum Rzeszowa i właśnie w tym kierunku powinny pójść środki. Nad fontanną będzie można się zacząć zastanawiać, gdy będą na to pieniądze – dodaje.

Podobnego zdania jest szef klubu radnych PiS – Ustalając budżet, trzeba zachowywać się jak dobry gospodarz, który najpierw inwestuje w infrastrukturę (w naszym przypadku w infrastrukturę drogową), potem buduje dom a na końcu bawi się w kwiatki i dekoracje – przekonuje Jerzy Cypryś. – Na fontannę multimedialną nie przyszedł jeszcze właściwy moment. Mamy szereg innych wydatków. Fontanna nie ściągnie nam przecież żadnego inwestora który utworzy nowe miejsca pracy.

Katarzyna Szczyrek

21
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
RomanMariuszmaslo po 3.5 na pthwczesmamnick Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz
Gość
Mariusz

Marcin
6 marca 2012 – 18:17

tak bo mohery twojego pokroju są najlepsi… a wszystko inne co nie zap…..dala do koscioła jest gorsze i napietnowane przez osoby twojego pokroju

———— W czym zakuty łbie „mohery” są gorsze od młodych gnojków, którzy bazgrzą po ścianach swoje 3-cio ligowe gówniane drużynki ??? „Mohery” szczają w tunelach ??? Zostawiają flaszki gdzie popadnie ??? Drą mordę, wracając po „kilku” piwach ??? MARZĘ O TYM, żeby mieszkać w okolicy, gdzie rezydują tylko mohery, a nie tępe bydło, utrzymujące się z zasiłków, bądź mieszkające u mamusi.

maslo po 3.5 na pthw
Gość
maslo po 3.5 na pthw

Co wy nie macie na co kasy dawać? wybudujcie bibliotekę albo drogi załatajcie!!!

czes
Gość
czes

Fontanna powinna być w Rzeszowie ale na rynku, tyle że nie żaden kicz multimedialny tylko ładna tradycyjna, szkoda że dużą część rynku zmarnowano budując ten bynkier z masztami, należy to wyburzyć i tam wybudować łądną fontannę. Kosztami obciążyć decydentó poprzedniej budowli.

lysek
Gość
lysek

Rewelacja!:) Żule, bandziory i inne elementy beda mialy radoche, szczanie sranie zyganie do tej fontanny i przy okazji sie wykąpią:)! Zamiast orlika np w parku sybirkaów wybudowac dla dzieciakow to takie gowno beda budowac. Brak słow. Ale to Polska we koncu.

wiesiek
Gość
wiesiek

Starszy człowiek mózg inaczej pracuje jak kiedyś.Nie dziwcie się babcia starsza ode mnie sędzina z ZUS rozpatrywała moją sprawę też nie wiedziała czy można starzeć się i zdrowieć jednocześnie

ven
Gość
ven

DrÓg

olek
Gość
olek

jeszcze ze 100 poników strzelcie w tym z 99 dla śp tadzia ferenca.

ja
Gość
ja

Super, niech w końcu będzie coś fajnego w Rzeszowie!

Kunegunda
Gość
Kunegunda

Tylko czy pomyślał ktoś kto tego będzie pilnował zwłaszcza w nocy, bowiem okolica ta to wylęgarnia narkomanów, meneli i wagarowiczów.

Marcin
Gość
Marcin

tak bo mohery twojego pokroju są najlepsi… a wszystko inne co nie zap…..dala do koscioła jest gorsze i napietnowane przez osoby twojego pokroju

mamnick
Gość
mamnick

ŻYJESZ PRZESZŁOŚCIĄ!
NICKA MASZ NIE OD PARADY;)

A może by...
Gość
A może by...

Dofinansować rodziny wielodzietne (bilety do muzeum, filharmonia itp.) tak jak we Wrocławiu czy Przemyślu…???

Marcin
Gość
Marcin

prezerwatywy rozdawac wielodzietnym … sami narobili dzieci niech sami wychowują!! Co? ja gorszy jestem i nie zasługuje na darmowe bilety i atrakcje tylko dziecioroby?!!!!

ROMAN
Gość
ROMAN

ta wizualizacja wygląda nieźle- jestem za będzie coś innego – i atrakcyjnego – Państwo radni nie uciekać na wagary tylko głosować – wszyscy za jednomyślnie aby nie robić szopki- ponadto wprowadzić na obrady sesji temat Z O O – miało być – było obiecane – i od razu zlecić przetargi na ; teren- koncepcję zagospodarowania-wykonawcy klatek na małpy[ sprawdzić od razu dyrektywy i normy unijne- aby się nie okazało że klatka jest za mała o 2 cm] no i zastanowić się jakie gady i płazy mogły by tam egzystować – mogą być i rodzime stwory- wilki czy dzikie świnie.

grzes
Gość
grzes

OCZYWIŚCIE ŻE POPIERAM !!!!!!!!!!!!!!!! MOŻE POCZYTAJCIE DROGIE PANIE I PANOWIE Z RADY MIASTA CO TU PISZEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZRÓBCIE COŚ !

Nina
Gość
Nina

Bardzo dobrze że bedzie coś ciekawego w Rzeszowie, przydałby sę jeszcze aquapark .

mamnick
Gość
mamnick

BARDZO DOBRY PLAN!!!!W KOŃCU COŚ CIEKAWEGO!

Jasia
Gość
Jasia

Oczywiscie ze potrzebna niech cos będzie cos w tym Rzeszowie co inni nie mają

zombi
Gość
zombi

Juz cie widze wpatrzoną w to cudo, jak ciele w malowane wrota

ven
Gość
ven

Ty będziesz za to patrzył w asfalt jadąc swym papamobilem

Roman
Gość
Roman

Typowe, „zastaw się a postaw się”.
Czy mieszkańcy Rzeszowa mają już tak dobrze że, tylko im ptasiego mleczka brak? Mają piękne szerokie gładkie ulice, bezkolizyjne skrzyżowania, podziemne przejścia dla pieszych, wspaniale rozwiązany układ komunikacyjny, gdzie nigdy korki się nie tworzą itd. itp.?
Wszyscy są zadowoleni, beztroscy, uśmiechnięci, i tylko jedno mają marzenie, – fontanna multimedialna, imienia Prezydenta Tadeusza Ferenca. A niech inni zazdroszczą, – a co!