Millenium Hall otwarte, a przebudowa Rejtana wciąż się przesuwa

Ruch na ulicach wokół Millenium Hall jest spory. Przebudowa al. Rejtana, która miała nastąpić przed oddaniem galerii rozpocznie się dopiero w przyszłym roku.

RZESZÓW. Poszerzenie ważnej arterii rozpocznie się w przyszłym roku.

Otwarcie Millenium Hall spowodowało problemy komunikacyjne na drogach wokół nowej galerii. Tymczasem wbrew składanym od kilku lat obietnicom miasto wciąż nie przystąpiło do przebudowy al. Rejtana.

O tym, że miasto ma przebudować al. Rejtana słyszymy od kilku lat. Do przekazania miastu na ten cel 5,5 mln zł zobowiązał się poprzedni inwestor Millenium Hall Bogdan Pawłowski. Z tej umowy nigdy się nie wywiązał.

Po tym, jak niedokończona galeria została zlicytowana przez komornika, zobowiązania poprzedniego inwestora wobec miasta nie przeszły na nowego. Stąd należąca do Marty Półtorak spółka Develop Investment do wydania pieniędzy na przebudowę al. Rejtana się już nie poczuwała. Natomiast ratusz pogodził się z taką sytuacją i na offset ze strony nowego inwestora nie naciskał. Podobnie stało się też remontem chodnika przy ul. Kopisty.

Sfinansowanie przebudowy al. Rejtana jest teraz zadaniem miasta. Nowy właściciel Millenium Hall wykonał jedynie prawoskręt i ulicę prowadzącą wzdłuż galerii od ul. Kopisty do al. Rejtana, a także nawrotkę na ul. Kopisty.

Przetarg na przebudowę jeszcze w październiku

Pierwsze dni funkcjonowania Millenium Hall pokazały, że na drogach wokół galerii tworzą się korki. Tymczasem zapowiadane inwestycje na al. Rejtana wciąż przesuwają się w czasie. Przebudowa tej arterii została wpisana do unijnego projektu “Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic”, wartego przeszło 400 mln zł.

- Prawdopodobnie jeszcze w październiku ogłosimy przetarg na przebudowę alei Rejtana – zapowiadają optymistycznie miejscy urzędnicy. Na razie były z tym problemy, bo do wydanego jeszcze pod koniec ubiegłego roku wpłynęły odwołania.

Roboty ruszą w przyszłym roku

Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą, ratusz chce w przyszłym roku zabrać się za przebudowę al. Rejtana na odcinku między ul. Kopisty i al. Powstańców Warszawy.
Ulica po obu stronach ma być poszerzona o trzeci pas ruchu. Na pewno ułatwi on skręcanie w boczne uliczki. Nie wiadomo niestety czy nie stanie się on buspasem. Z kolei dla jadących od strony Tyczyna na pasie zieleni w rejonie Millenium Hall powstanie nawrotka.

Drugi odcinek al. Rejtana – od ul. Kopisty do ul. Lwowskiej nie będzie poszerzany. Mają się jednak na nim pojawić dodatkowe prawo – i lewoskręty. Przebudowa całej al. Rejtana powinna zakończyć się najpóźniej do 2014 r.

Krzysztof Kuchta

do “Millenium Hall otwarte, a przebudowa Rejtana wciąż się przesuwa”

  1. Ania

    po co to pisac ciagle to samo? drodzy dziennikarze dotrzyjcie do tego kto podpisal ustalenia kto od nich odejscie i wszystko jasne, Prawo w naszym kraju jest do przestrzegania przez rownych i rowniejszych, jeden decydujacy podpis na dzis nie ma zadnego znaczeniajutro ot i wszystko apropo w urzedzie miasta siedza ci sami na stolkach od pierwszych podpisow do kolejnych od prezydenta po urzednikow

  2. roman

    no to ja się pytam- kto pilnował tych ustaleń-kto to miał egzekwować- kto te ustalenia podpisywał- dlaczego to tyle trwa- dlaczego nikt nie wyciąga konsekwencji z tego tytułu- a rezime- ciągle to samo – czyli słyszymy to samo i nic- na zasadzie dziad gadał do obrazu a obraz ani razu- po prostu – urzędnicza paranoja.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.