Miłość do zwierząt ma we krwi

W domu dziennikarki Katarzyny Dowbor zwierzęta od zawsze zajmowały szczególne miejsce. Rudowłosa prezenterka przekonuje, że największą pomocą dla czworonogów jest wzięcie za ich los odpowiedzialności.

Już jako dziecko Dowbor pomagała potrzebującym stworzeniom. Dziś dziennikarka mocno angażuje się w działania, które mają na celu nie tylko pomoc zwierzętom, stara się również uświadamiać, jakie obowiązki spoczywają na nas ludziach.

- Mój tata był biologiem, dlatego w domu zawsze było dużo zwierząt. Ranne ptaki i pokrzywdzone znajdy zawsze znajdowały u nas schronienie. Rodzice nie mogli patrzeć na ilość bezdomnych kotów, jakie przynosiłam do domu, ciągle trzeba było szukać dla nich nowego lokum – wspomina Dowbor.

Szczególne miejsce w jej sercu zajmują nie tylko konie, ale również psy. Pierwszym czworonogiem był niesforny kundel Fagot. Swoje imię zawdzięcza zdaje się zamiłowaniu do muzyki – gdy tylko ktoś grał na instrumencie psiak potwornie wył…

- Miałam bardzo dużo cudownych psów. Pierwszy był Fagot, kundel wzięty z litości, chuliganem strasznym. Całe osiedle go znało. Kiedy tylko uciekał z domu, dzieci z sąsiedztwa przyprowadzały mi go do szkoły – wspomina dziennikarka.

- Pamiętam kochaną sukę doga Czesławę. Niestety przykre jest to, że te zwierzęta przed nami odchodzą, że żyją krócej od nas. Teraz mam Jack Russell terrier Pepusia. Jest niesamowitym psiakiem i co najważniejsze kocha naszego kota Dyzia – dodaje.
Niestety, zbyt często o losie zwierząt decydują nieodpowiedzialni ludzie. Zwierzę to nie zabawka, to nie przedmiot, nie można o nim zapomnieć, podkreśla dziennikarka. Na szczęście co raz częściej o ludzkim braku wyobraźni, a także bestialskim traktowaniu zwierząt mówi się w kontekście zbrodni, a nie wykroczenia.

- To nie są tylko zwierzęta, to aż zwierzęta, a zwłaszcza psy, które człowiek udomowił i musi ponieść za to odpowiedzialność. Szanujmy zwierzęta, to są nasi młodsi bracia, nie rozumiem ludzi, którzy nie potrafią tego zaakceptować – podkreśla dziennikarka.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.