Mimo ciężkich czasów, modernizują szpital

Ordynator popularnej “sztucznej nerki”, Mieczysław Maziarz w otoczeniu swoich pacjentów na sukcesywnie modernizowanym Oddziale Nefrologii i Dializoterapii kolbuszowskiego szpitala. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Pomimo ogólnej zapaści polskiego lecznictwa i permanentnych problemów szpitali z uzyskaniem płatności od Narodowego Funduszu Zdrowia, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej nie zasypia gruszek w popiele i inwestuje na potęgę.

Tylko w pierwszym kwartale b.r. przeznaczył na ten cel półtora miliona złotych. Gros z tych pieniędzy trafiło do Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej.

– W ub. r. rozpoczęliśmy budowę sali intensywnego nadzoru kardiologicznego dla oddziału chorób wewnętrznych szpitala – informuje Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ Kolbuszowa. – W pierwszym kwartale b.r. rozpoczęliśmy budowę nowych garaży dla karetek i pomieszczeń dla ratowników medycznych. Jeszcze nie zakończyliśmy tego zadania, ale już zainwestowaliśmy w to sporo środków. Zakupiliśmy również jeden ambulans – wylicza.

– Wykonaliśmy remont wejścia głównego w holu, będąc w szpitalu nie da się tego nie zauważyć – dodaje Strzelczyk – Sukcesywnie trwa modernizacja oddziału nefrologii i dializoterapii. Ona trwa już od wielu lat. Myślę, że ona będzie kontynuowana – zapewnia.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments