Minister kultury skarcił prezydenta Ferenca

Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego nie widzi Teresy Kubas-Hul na stanowisku dyrektora teatru “Maska”, choć zabiegał o to prezydent Tadeusz Ferenc. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Teresa Kubas-Hul nie będzie dyrektorem “Maski”.

Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego nie zgodził się na to, by Teresa Kubas-Hul, ekonomistka, polityk PO a od 2010 r. przewodnicząca sejmiku podkarpackiego została dyrektorem teatru “Maska” w Rzeszowie. Na tym stanowisku miała zastąpić dotychczasowego dyrektora Antoniego Borka, który pełnił je od 2004 r. a na początku grudnia ubiegłego roku złożył wniosek o odejście. Od tego czasu jego obowiązki pełnił szef artystyczny Maski Jacek Malinowski. Kubas-Hul miała objąć stanowisko bez konieczności rozpisania konkursu, gdyż jej kandydaturę zgłosił prezydent Tadeusz Ferenc uzasadniając ją tym, że “sprawdziła się w pozyskiwaniu funduszy europejskich”. Minister kultury nie zgodził się jednak na jej nominację i w rezultacie zasugerował rozpisanie konkursu.

ksz

do “Minister kultury skarcił prezydenta Ferenca”

 1. Jgnacy

  Słusznie Panie Ministrze do zarządzania wymagane są kwalifikacje,nie wystarczą podkarpackie
  układy , przynależność partyjna i poparcie tych którzy za chwile będą na bruku. Należy dokładnie
  rozliczyć tą ,, polityk” z dotychczas wykonywanych obowiązków za które płacą podatnicy.

  • helikopter

   Panie Zdrojewski należy się również przyglądnąć naborowi na dyrektora estrady rzeszowskiej ! poprzednia dyr „odeszła” na inne stanowisko dyrektorskie ? chyba że się mylę ? a kolejne nabory dziwnym trafem nie przynoszą rezultatu….w czym jest problem panie prezydencie Rzeszowa ? czyżby kandydatów „odpytywała” poprzedniczka ? a może tą panią dwojga nazwisk dać do estrady ?

 2. rysiek

  dyrektorem teatru „maska” moze zostac pierwszy lepszy bezrobotny z ulicy
  a Kubas Hul sprawdziła sie w pozyskiwaniu funduszy unijnych dlatego trzeba ją szykować na stanowisko po Ferencu.
  Niech się przygląda i uczy jak sie robi kładki k. UW za pieniadze unijne i krwawizne podatników :evil:

 3. Mariusz

  Do: XYZ

  Za tego „normalnego” z PO wybudowano osiedle Kazanów… na terenie zalewowym… jak był prezydentem Wrocławia. Skleroza nie choroba – nie boli ;)

 4. Rzeszowianka

  ” uzasadniając ją tym, że “sprawdziła się w pozyskiwaniu funduszy europejskich”” – nie no argument do zarządzania Teatrem fantastyczny, szczególnie, że póki co kasa z UE się kończy, a następna nie wiadomo kiedy i w jakiej wysokości będzie.

 5. xyz

  Brawo Zdrojewski! W miarę normalny w PO…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.