Ministrant zgwałcił ministranta?

Po kilkugodzinnym przesłuchaniu mężczyzna został wyprowadzony z budynku sądów i prokuratur bocznym wyjściem i natychmiast "zapakowany" do radiowozu

TARNOBRZEG. Prokuratura sprawdza, czy 19-latek wykorzystał seksualnie 10-letnie dziecko

Mógł być dla chłopca wzorem do naśladowania, ale wykorzystał jego niewinność i skrzywdził na całe życie. Tarnobrzeska prokuratura kilka godzin przesłuchiwała wczoraj młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwo na tle seksualnym.

Ze względu na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonego prokuratura nie ujawnia żadnych informacji dotyczących przestępstwa.

Z tego co udało nam się jednak ustalić do dramatu doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. W sobotę policja zatrzymała 19-latka podejrzanego o gwałt na 10-latku. Wczoraj, mężczyzna został doprowadzony do tarnobrzeskiej Prokuratury Rejonowej. Przesłuchanie zatrzymanego trwało kilka godzin. Prokuratura chciała podczas przepytywania ustalić motywy postępowania mężczyzny oraz jego stan psychiczny.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że ofiara i sprawca przestępstwa znały się. Chłopiec i młody mężczyzna służyli do mszy w jednym z kościołów w powiecie tarnobrzeskim. Obaj pełnili w nim służbę ministrancką. Nie udało nam się natomiast potwierdzić informacji, z których wynika, że sprawca gwałtu to osoba z zaburzeniami psychicznymi.

Z naszych informacji wynika ponadto, że wczorajsze przesłuchanie zakończyło się postawieniem mężczyźnie zarzutu dotyczącego obcowania płciowego z nieletnim. O zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec zatrzymanego sąd zdecyduje dzisiaj.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments