Miś-pedofil straszy z koszulek

Fot. Internet

PODKARPACIE. Miś pedofil robi karierę w Internecie. Każdy z nas ma prawo zgłosić ten fakt jako przestępstwo.

Poczciwy miś pluszowy na koszulce wywołuje prawdziwą burzę. Nie jest to zwykła maskotka, a miś pedofil, który zalał Internet. Pojawia się na koszulkach, a także na majtkach i kubkach. Nazywa się Pedo bear, a na wielu koszulkach obok jego podobizny są hasła jawnie propagujące pedofilię. W rzeszowskiej prokuraturze uważają, że takie przypadki śmiało można do nich zgłaszać. – Każdą taką sprawę będziemy indywidualnie rozpatrywali – mówi Łukasz Harpula, zastępca prokuratora rejonowego dla miasta Rzeszowa.

Produkty z podobizną Pedobeara bez problemu można kupić na aukcjach interentowych. Np. koszulkę już za około 30 zł. Co w koszulce takiego złego? Przede wszystkim obok podobizny poczciwego misia pojawiają się hasła w języku angielskim lub polskim np. „Przysięgam. Nie wiedziałem, że ma 5 lat”, „Lubię kobietę jak whiskey – dwunastoletnią i zmieszaną z colą” lub „Dzieci lubią misie. Misie lubią dzieci”. Wszystkie z podtekstem pedofilskim, o czym mówili na łamach „Gazety krakowskiej” ludzie związani z fundacją Kid Protect. Oprócz napisów można także zobaczyć „niewinnego” misia gdy robi różne niepokojące rzeczy. Na przykład na jednej z koszulek, zadowolony łowi na wędkę, z przyczepioną marchewką małe dzieci w przebraniu króliczków.

Miś propaguje pedofilię

Miś na koszulce ma być zabawny, ale chodzi o pedofilię, która jest ostatnimi czasy uważana za jedną z najbardziej obrzydliwych przestępstw. Czy autorom takich koszulek można coś zrobić? W rzeszowskiej prokuraturze słyszymy, że jest przepis w kodeksie karnym, który brzmi: „Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”. – Każdy taki przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, ale uważam, że koszulki z napisami o takiej treści jak najbardziej są propagowaniem pedofilii – wyjaśnia prokurator Łukasz Harpula.

Skąd się wziął miś – pedofil? Moda przyszła z Japonii, a później rozprzestrzeniła się na cały świat. Zwykle ma wywoływać uśmiech, ale na wielu zdjęciach występuje w fotomontażach seksualnych.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
neon
neon
9 lat temu

Głupi lud kupi wszystko, nawet zboczeńca w łóżku dziecka, wystaczy tylko kolorowa promocja. Podciągną zboków po wielką światową tolerancję i będą na takich samych prawach, co pedały.

Dr
Dr
9 lat temu

Mania. Idź się leczyć.

mania
mania
9 lat temu

Pedofilia będzie zalegalizowana, a kto się będzie jej sprzeciwiał to będzie karany, pedofile w najbliższej przyszłości będą pod ochroną prawa tak jak dziś pedały – oto taka jest przyszłość! Z zafunduje nam to Tusk uzależniony od Palikota.