Mistrz olimpijski chce pomóc seniorom

Mirosław Karapyta wspólnie z Władysławem Kozakiewiczem mówią “NIE” stetryczeniu. Według obu aktywność fizyczna pozwala zatrzymać czas. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. PODKARPACIE. Tylko 7 proc. seniorów jest aktywna fizycznie.

W Urzędzie Marszałkowskim zainaugurowano Ogólnopolski Program Aktywności Fizycznej Seniorów, którego ambasadorem jest Władysław Kozakiewicz, mistrz olimpijski w skoku o tyczce z 1980 roku w Moskwie, znany też z tzw. “gestu kozakiewicza”.

- Z naszą inicjatywą chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona starszych osób, do ludzi, którzy boją się sami wyjść z domu, potrzebują impulsu by odłożyć szydełkowanie czy odstawić piwo i spotkać się z innymi ludźmi, aktywnie spędzić czas. Nie czekać na pogorszenie kondycji i śmierć – mówi Kozakiewicz.

Duże zainteresowanie inicjatywą mistrza wykazał Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rzeszowie działający przy Uniwersytecie Rzeszowskim. – W organizowanych przez nas zajęciach uczestniczy ok. 850 osób, systematycznie, w cotygodniowych zajęciach udział bierze 450. Co robimy? Tańczymy, jeździmy na stacjonarnych rowerkach, chodzimy na basen, gramy w pokery czy inne rozwijające umysł gry – mówi Danuta Kamieniecka-Przywara z Uniwersytetu. Pomysł popieramy, bo wiemy, że aktywność fizyczna w naszym wieku bardzo dużo znaczy.

am

do “Mistrz olimpijski chce pomóc seniorom”

 1. swojak

  Mistrz olimpijski chce pomóc seniorom.
  W jaki sposob ?
  Czy to jest kolejny kombinator ktory chce ich uwolnic od pieniedzy ?

 2. Kacper

  No Miruś, też ci tak pokażemy i to szybciej, niż myślisz.

 3. adam

  Mieszkańcy również powiedzą NIE przy najbliższych wyborach.Pamiętają incydent z samolotem na Jasionce jak również na jakie wiece w Baligrodzie pod pomnikiem Świerczewskiego wydaje marszałek po namowie nauczycielki rosyjskiego z Dynowa.Nadal u władzy są starzy działacze z PZPR którzy myślą byle dać fundusze dla swoich.Po jaką cholerę Kozakiewicz na korzystać z pieniędzy podkarpackich czy nie ma sportowców na Podkarpaciu.

 4. Moher

  No ładnie, Kaparyta pokazuje gest Kozakiewicza mieszkańcom Podkarpacie ! Teraz już nikt nie powinien mieć złudzeń co do intencji miłościwie nam panujących.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.