Mistrz świata w Rzeszowie?

SPEEDWAY EKSTRALIGA. – Nie będę niczego komentował – tak na temat doniesień o transferze do PGE Marmy mówi Grzegorz Walasek.

Spekulacji transferowych ciąg dalszy. Mistrz świata na długim torze, Fin Joonas Kylmaekorpi to kolejny żużlowiec, który znalazł się na liście życzeń PGE Marmy. Rzeszowski klub nadal nie rezygnuje z pozyskania Grzegorza Walaska i Macieja Janowskiego.

– Mówi coś panu nazwisko Joonas Kylmaekorpi? – zapytaliśmy wczoraj trenera PGE Marmy, Dariusza Śledzia. – Tak, znam – odparł z uśmiechem Śledź. – A czy będzie go pan miał szansę lepiej poznać podczas przyszłorocznych występów w PGE Marmie? – drążymy dalej temat – Nie mogę potwierdzić żadnych doniesień transferowych. Czy rozmawiamy z Kylmaekorpim? Rozmawiamy z wieloma zawodnikami, ale temat nie jest łatwy – odparł lakonicznie trener PGE Marmy. Z prezes Speedway Stali Rzeszów, Martą Półtorak nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Walasek nie komentuje…
Nadal nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie wystartuje Grzegorz Walasek. Zawodnik beniaminka Speedway Ekstraligi miał w ubiegłym tygodniu rozwiązać kontrakt z Polonią Bydgoszcz, ale tego nie uczynił. Co więcej, bydgoski klub wznowił negocjacje z Walaskiem. – Nie będę niczego komentował. Jak podpiszę kontrakt, to wtedy proszę dzwonić – usłyszeliśmy wczoraj od Grzegorza Walaska. Na pytanie, kiedy to nastąpi, czy dopiero w grudniu, Walasek odparł: – Nie wiem. Być może wcześniej (co oznaczałoby pozostanie w Bydgoszczy), być może później (oficjalnie kontrakty w innych klubach można zawierać dopiero od 1 grudnia – przyp. red.).

… Janowski na urlopie
Z informacji, jakie udało nam się uzyskać, indywidualny mistrz świata juniorów, Maciej Janowski, którym również interesuje się PGE Marma Rzeszów nie podjął jeszcze decyzji, gdzie wystartuje w przyszłym sezonie. W grę wchodzi przedłużenie kontraktu we Wrocławiu lub transfer do Rzeszowa. Innej opcji, ze względu na wysoki KSM i spore wymagania finansowe (mówi się o kwocie bliskiej 1,5 mln zł) Janowski praktycznie nie ma. – Maciek przebywa na urlopie. Do Polski wraca w przyszłym tygodniu – informuje trener rzeszowskiej drużyny, Dariusz Śledź.
mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments