Mistrz świata w Sanoku!

ICE SPEEDWAY. 12 tys. osób będzie mogło obejrzeć zaplanowane na 21 i 22 stycznia br. zawody na torze lodowym „Błonie”. Patronat objęły Super Nowości.

Niespełna dwa tygodnia pozostały do jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych tego roku w Sanoku. 21 stycznia na miejscowy torze lodowy „Błonie” odbędą się eliminacje do Grand Prix, dzień później V Ice Racing Sanok Cup (początek obu turniejów o godz. 19). Gwiazdą zawodów będzie 6-krotny indywidualny mistrz świata, Rosjanin Nikołaj Krasnikow.

– Krasnikow, a także Danił Iwanow i Igor Kononow pojadą w piątek, a myślę że także w sobotę. Ich warunki są do zaakceptowania i liczę, że podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, wystartują w obu turniejach – mówi Paweł Ruszkiewicz, organizator sanockich zawodów. W Ice Racing Sanok Cup wystartuje m.in. także ulubieniec sanockiej publiczności, Austriak Franky Zorn, który wygrał dwie pierwsze edycje tego turnieju (lata 2007 – 08). Gościem specjalnym turniejów na „Błoniach” będzie m.in. obcokrajowiec PGE Marmy Rzeszów, Anglik Lee Richardson.

Większe trybuny, lepsze warunki

Dzięki modernizacji obiektu, oba turniej łącznie będzie mogło obejrzeć około 12 tys. kibiców i to w zdecydowanie lepszych warunkach. Od kilku tygodni za pośrednictwem strony internetowej www.eurobilet.com prowadzona jest sprzedaż biletów na sanockie zawody. – Wejściówki sprzedają się lepiej w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Od najbliższego poniedziałku (17 stycznia) wejściówki będą dostępne w siedzibach klubów żużlowych w Rzeszowie i Krośnie, a także w Sanoku, m.in. w Domu Sportowca i na rynku – informuje Wojciech Jankowski, rzecznik ICE Racing Team Polska, który dodaje – Mamy zamówienia na bilety od fanów niemal z całej Polski, m.in. z Piły, Warszawy, Gdańska. Z Niemiec na pewno przyjadą dwa autokary. Do Sanoka wybiera się nawet kibic z Trynidadu i Tobago.

10 cm lodu już jest

Mimo dodatnich temperatur, zawody w Sanoku z żadnym stopniu nie są zagrożone. – O d kilku dni pracujemy nad przygotowaniem odpowiedniej warstwy. Z dnia na dzień jest ona coraz grubsza. Wczoraj miała już około 10 cm. W najbliższych dniach będziemy chcieli dołożyć jeszcze 3-4 cm, tak aby później ten lód bez problemów mógł się ścierać – informuje Tomasz Dańczyszyn, kierownik obiektu w Sanoku. Tor będzie gotowy już na kilka dni przed zawodami. – Na czwartek (20 stycznia) zaplanowany jest oficjalny trening. W środę mają przyjechać polscy zawodnicy, którzy jeszcze w ten sam dzień wezmą udział w wewnętrznym treningu – kontynuuje Dańczyszyn. Oprócz prac związanych z przygotowaniem lodu, na obiekcie w najbliższych dnia będzie montowana m.in. dodatkowa trybuna.

Lista startowa (stan na 10 stycznia)

Eliminacje do GP: Nikołaj Krasnikow (Rosja), Danił Iwanow (Rosja), Igor Kononow (Rosja), Florian Furst (Niemcy), Henri Malinen (Finlandia), Jouni Seppanen (Finlandia), Antonin Klatovsky (Czechy), Stefan Svensson (Szwecja), Tommy Flyktman (Szwecja), Grzegorz Knapp (Polska), Mirosław Daniszewski (Polska).

V Ice Racing Sanok Cup: Stefan Pletschacher (Niemcy), Florian Furst (Niemcy), Jouni Seppanen (Finlandia), Henri Malinen (Finlandia), Tommy Flytkman (Finlandia), Franky Zorn (Austria), Martin Posch (Austria), Paweł Strugała (Szwajcaria), Grzegorz Knapp (Polska), Mirosław Daniszewski (Polska), Robert Henderson (Szwecja), Antonin Klatovsky (Czechy), Jan Klatovsky (Czechy).

Mocna obsada zawodów w Sanoku to gwarancja wielkich emocji, jakie będą czekać na kibiców, którzy w przyszły weekend zasiądą na trybunach toru lodowego „Błonie”.

Absolutny dominator lodowych torów ostatnich lat, 6-krotny indywidualny mistrz świata, Rosjanin Nikołaj Krasnikow będzie największą gwiazdą tegorocznych zawodów w Sanoku

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments