Mistrza Europy poznamy w Rzeszowie!

Fot. Wit Hadło
Fot. Wit Hadło

FINAŁ SEC. W niedzielny wieczór stolica Podkarpacia będzie stolicą europejskiego speedwaya. Transmisja z zawodów dotrze do ponad 70 krajów na całym świecie.

Pojedynek trzykrotnego mistrza świata i lidera SEC, Nicki Pedersena z przewodzącym klasyfikacji generalnej Grand Prix, Taiem Woffindenem będzie ozdobą niedzielnego, finałowego turnieju Indywidualnych Mistrzostw Europy na torze przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie.

Jeszcze w środę start Woffindena stał pod dużym znakiem zapytania. Anglik bowiem odczuwa skutki kolizji z Tomaszem Gollobem podczas ostatniej Grand Prix Skandynawii. Jednak na środowej konferencji prasowej organizatorzy rozwiali wszelkie wątpliwości i zapewnili, że „Taiski” będzie się ścigał w niedzielę przy ul. Hetmańskiej. W Rzeszowie nie pojawią się za to dwaj inni wielcy światowego speedwaya: Emil Sajfutdinow i Tomasz Gollob, którzy leczą kontuzje. Nazwisko tego ostatniego wprawdzie widnieje na liście startowej, ale jego występ jest wykluczony.

– Mimo ich absencji, zawody na pewno będą ciekawe i liczymy, że będzie je oglądać komplet publiczności – przekonują organizatorzy, którzy do środy sprzedali blisko połowę wejściówek na niedzielne zawody.

Pedersen celuje w tytuł
Faworytem niedzielnych zawodów będzie obcokrajowiec PGE Marmy, Duńczyk Nicki Pedersen. – Dla mnie to naprawdę jazda jak na zawodach ligowych, czy też walka o mistrzostwo świata. Chcę jechać tak dobrze jak to zwykle robię. Oczywiście czeka mnie ciężka praca do wykonania, ale tak właśnie wyglądają moje obowiązki. Dla mnie dzień zawodów w Rzeszowie będzie oczywiście dużym kopem, ale zawsze jeżdżę dokładnie zgodnie z moim planem. Jestem zadowolony, że znów będę się ścigał na tym torze wśród moich fanów na stadionie – przekonuje „Power”.

W niedzielę rzeszowska drużyna będzie miała o wiele większą reprezentację. Oprócz „Powera”, na torze zaprezentuje się także Chorwat Jurica Pavlic oraz Grzegorz Walasek, który na zawody w Rzeszowie otrzymał dziką kartę. – Ponad dwa tygodnie nie miałem kontaktu z motocyklem i nadszedł czas by to nadrobić, choć przyznam szczerze, że sam jeszcze nie wiem w jaki sposób przygotuję się do tych zawodów. Chyba wystartuję po prostu z marszu. Sam jeszcze nie wiem do końca, jak sobie te zawody zorganizuję, ale możecie być pewni, że emocji w nich nie zabraknie. Z tego miejsca chciałbym gorąco zaprosić wszystkich kibiców do Rzeszowa na wielki finał Speedway European Championships – mówi krajowy lider PGE Marmy. Innymi rzeszowskimi akcentami będą zawodnicy rezerwowi: Łukasz Sówka i Maciej Kuciapa.

Lista startowa: 1. (1) A. Dryml (Czechy), 2. (13) S. Ułamek (Polska), 3. (16) G. Walasek (Polska), 4. (21) N. Covatti (Włochy), 5. (15) T. Woffinden (Wielka Brytania), 6. (20) R. Miśkowiak (Polska), 7. (6) J. Pavlic (Chorwacja), 8. (9) M. Vaculik (Słowacja), 9. (10) A. Karpow (Ukraina), 10. (3) F. Lindgren (Szwecja), 11. (2) T. Gollob (Polska), 12. (8) G. Laguta (Rosja), 13. (11) M. Janowski (Polska), 14. (12) H. Andersen (Dania), 15. (4) N. Pedersen (Dania), 16. (19) L. Madsen (Dania), R1. (17) Ł. Sówka (Polska), R2. (18) M. Kuciapa (Polska).

Klasyfikacja generalna (po 3 z 4 turniejów): 1. Pedersen 34, 2. Woffinden 33, 3. Gollob 32, 4. Vaculik 29, 5. Sajfutdinow 27, 6. G. Laguta 26, 7. Janowski 25, 8. Andersen 25, 9. U³amek 20, 10. Lindgren 20, 11. Pavlic 17, 12. Kasprzak 15, 13. A. Laguta 12, 14. Karpow 12, 15. Puodżuks 10, 16. Poważny 9.

FINAŁ SEC
Rzeszów – niedziela, godz. 19
Transmisja Eurosport

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
7 lat temu

Maciek, Maciek trzymaj się. Maciek, Maciek trzymaj się. Maciek, Maciek trzymaj się!